Kjøp online
Skriv ut hjemme eller bruk billetten på mobilen.
Hva gjør vi med Covid-19?
Les om våre tiltak for at du skal føle deg trygg.
Grupper
Ta kontakt for grupperabatt.
Vil du bli vår Teaterkontakt?
Ta kontakt.
Spesialbehov
Ta kontakt dersom du har behov for tilrettelegging.
22. - 31. oktober 2020
Oktoberdans 2020 - contemporary dance biennale in Bergen, Norway

NO: Den 13. utgaven av vår internasjonale dansebiennale ser annerledes ut enn det vi er vante til. For første gang siden 1997 består programmet av kunstnere bosatt i eller med base i Norge. På grunn av utbredelsen av covid-19 og reiserestriksjoner dette naturligvis medfører, har vi flyttet de internasjonale produksjonene til 2021 – mer og (veldig) spennende informasjon kommer om dette ut over høsten. 

Vi er stolte over å kunne invitere til et program som viser frem et lokalt og nasjonalt dansefelt i rivende utvikling og diskursprogarmmet FUTUREBODIES, en plattform for scenekunst-teori for en undersøkelse av vår samtid, og det hamskifte den nå er inne i. 

_________________________

EN: The 13th edition of our international dance biennale looks different than what we are used to: for the first time since 1997, the program consists solely of artists that are based in Norway. Due to the prevalence of covid-19 and travel restrictions this naturally entails, we have moved the international productions to 2021, and we are excited about sharing more information about this soon.

We are proud to be able to invite you to a program that shows a local and national dance field in rapid development, and the discourse program FUTUREBODIES – a platform for the development of performing arts theory to an examination of our present and the paradigmatic changes it currently undergoes. 

Arrangement
Kategori
Tidspunkt
Late Night Happening: Hallusinatoriet
Late Night Happening: Hallusinatoriet
31. oktober 2020 Kl. 21:00
Multikunstnerisk Begivenhet
31. oktober 2020
21:00
Working with children, again
Nicola Gunn
Working with children, again
Nicola Gunn
31. oktober 2020 Kl. 19:30
Teater
31. oktober 2020
19:30
(work in progress)
ESC Ungdomskompani & Sigurd Johan Heide + Bygda dansar & Hardingfela.no
(work in progress)
ESC Ungdomskompani & Sigurd Johan Heide + Bygda dansar & Hardingfela.no
31. oktober 2020 Kl. 18:00
Dans
31. oktober 2020
18:00
Danseaften (arbeidsvisning)
Mina Weider
Danseaften (arbeidsvisning)
Mina Weider
31. oktober 2020 Kl. 17:00
Dans
31. oktober 2020
17:00
Late Night Happening: PANDEMI SPESIAL
Late Night Happening: PANDEMI SPESIAL
30. oktober 2020 Kl. 21:00
Multikunstnerisk Begivenhet
30. oktober 2020
21:00
Working with children, again
Nicola Gunn
Working with children, again
Nicola Gunn
30. oktober 2020 Kl. 19:30
Teater
30. oktober 2020
19:30
Danseaften (arbeidsvisning)
Mina Weider
Danseaften (arbeidsvisning)
Mina Weider
30. oktober 2020 Kl. 17:00
Dans
30. oktober 2020
17:00
Skeleton Woman
Signe Becker/Ingvild Langgård
Skeleton Woman
Signe Becker/Ingvild Langgård
30. oktober 2020 Kl. 15:00
Dans
30. oktober 2020
15:00
Skeleton Woman
Signe Becker/Ingvild Langgård
Skeleton Woman
Signe Becker/Ingvild Langgård
30. oktober 2020 Kl. 13:30
Dans
30. oktober 2020
13:30
and then the doors opened again
and then the doors opened again
30. oktober 2020 Kl. 13:00
Boklansering
30. oktober 2020
13:00
New Dance House
New Dance House
30. oktober 2020 Kl. 13:00
Boklansering
30. oktober 2020
13:00
Into the City, Onto the Stage: Unlikely Collaborations in the Performing Arts
Into the City, Onto the Stage: Unlikely Collaborations in the Performing Arts
30. oktober 2020 Kl. 13:00
Boklansering
30. oktober 2020
13:00
Time has fallen asleep in the afternoon sunshine - A book on reading, writing, memory and forgetting in a library of living books
Time has fallen asleep in the afternoon sunshine - A book on reading, writing, memory and forgetting in a library of living books
30. oktober 2020 Kl. 13:00
Boklansering
30. oktober 2020
13:00
I.J.A.P.H.C. INTERNATIONAL JOURNAL OF AESTHETICS AND PHILOSOPHY OF CULTURE
I.J.A.P.H.C. INTERNATIONAL JOURNAL OF AESTHETICS AND PHILOSOPHY OF CULTURE
30. oktober 2020 Kl. 13:00
Boklansering
30. oktober 2020
13:00
Staging and Re-cycling - Retrieving, Reflecting and Re-framing the Archive
Staging and Re-cycling - Retrieving, Reflecting and Re-framing the Archive
30. oktober 2020 Kl. 13:00
Boklansering
30. oktober 2020
13:00
POP UP BOKMESSE
POP UP BOKMESSE
30. oktober 2020 Kl. 13:00
Boklansering
30. oktober 2020
13:00
Det marginale teater
Det marginale teater
30. oktober 2020 Kl. 13:00
Boklansering
30. oktober 2020
13:00
Skeleton Woman
Signe Becker/Ingvild Langgård
Skeleton Woman
Signe Becker/Ingvild Langgård
30. oktober 2020 Kl. 12:00
Dans
30. oktober 2020
12:00
ROM #DANSENFEST
ImproLaBergen
ROM #DANSENFEST
ImproLaBergen
29. oktober 2020 Kl. 20:45
Dans
29. oktober 2020
20:45
When there's only surface left (work in process) #DANSENFEST
Oda Brekke
When there's only surface left (work in process) #DANSENFEST
Oda Brekke
29. oktober 2020 Kl. 20:00
Dans
29. oktober 2020
20:00
NORMAL Research #DANSENFEST
Daniel Mariblanca / 71BODIES
NORMAL Research #DANSENFEST
Daniel Mariblanca / 71BODIES
29. oktober 2020 Kl. 19:00
Dans
29. oktober 2020
19:00
Entangled Materials (arbeidsvisning) #DANSENFEST
Lisa Bysheim
Entangled Materials (arbeidsvisning) #DANSENFEST
Lisa Bysheim
29. oktober 2020 Kl. 18:00
Dans
29. oktober 2020
18:00
Karantena #millionsmissing #DANSENFEST
Kristine Nilsen Oma
Karantena #millionsmissing #DANSENFEST
Kristine Nilsen Oma
29. oktober 2020 Kl. 17:00
Dans
29. oktober 2020
17:00
Sjøveien - The Feeling (arbeidsvisning)
Karen Eide Bøen
Sjøveien - The Feeling (arbeidsvisning)
Karen Eide Bøen
29. oktober 2020 Kl. 17:00
Dans
29. oktober 2020
17:00
Skeleton Woman
Signe Becker/Ingvild Langgård
Skeleton Woman
Signe Becker/Ingvild Langgård
29. oktober 2020 Kl. 15:00
Dans
29. oktober 2020
15:00
Skeleton Woman
Signe Becker/Ingvild Langgård
Skeleton Woman
Signe Becker/Ingvild Langgård
29. oktober 2020 Kl. 13:30
Dans
29. oktober 2020
13:30
Nikima Jagudajev - Åpen Audition
Nikima Jagudajev - Åpen Audition
29. oktober 2020 Kl. 13:00
Workshop
29. oktober 2020
13:00
Skeleton Woman
Signe Becker/Ingvild Langgård
Skeleton Woman
Signe Becker/Ingvild Langgård
29. oktober 2020 Kl. 12:00
Dans
29. oktober 2020
12:00
Fanzineworkshop med SAGA
Fanzineworkshop med SAGA
29. oktober 2020 Kl. 11:00
Workshop
29. oktober 2020
11:00
Spectral
Ingri Fiksdal & Fredrik Floen
Spectral
Ingri Fiksdal & Fredrik Floen
28. oktober 2020 Kl. 21:00
Dans
28. oktober 2020
21:00
A dance of the day (presentasjon) #DANSENFEST
Yohei Hamada
A dance of the day (presentasjon) #DANSENFEST
Yohei Hamada
28. oktober 2020 Kl. 20:00
Dans
28. oktober 2020
20:00
Moving Images (arbeidsvisning) #DANSENFEST
Grov Productions
Moving Images (arbeidsvisning) #DANSENFEST
Grov Productions
28. oktober 2020 Kl. 19:00
Dans
28. oktober 2020
19:00
Solowork - forever working title #DANSENFEST
Mirte Bogaert
Solowork - forever working title #DANSENFEST
Mirte Bogaert
28. oktober 2020 Kl. 18:00
Dans
28. oktober 2020
18:00
Sjøveien - The Feeling (arbeidsvisning)
Karen Eide Bøen
Sjøveien - The Feeling (arbeidsvisning)
Karen Eide Bøen
28. oktober 2020 Kl. 17:00
Dans
28. oktober 2020
17:00
Nikima Jagudajev - Åpen Audition
Nikima Jagudajev - Åpen Audition
28. oktober 2020 Kl. 13:00
Workshop
28. oktober 2020
13:00
Workshop med Ingri Fiksdal
Workshop med Ingri Fiksdal
28. oktober 2020 Kl. 11:00
Workshop
28. oktober 2020
11:00
Fanzineworkshop med SAGA
Fanzineworkshop med SAGA
28. oktober 2020 Kl. 11:00
Workshop
28. oktober 2020
11:00
Spectral
Ingri Fiksdal & Fredrik Floen
Spectral
Ingri Fiksdal & Fredrik Floen
27. oktober 2020 Kl. 21:00
Dans
27. oktober 2020
21:00
Danced work in progress
Spreafico Eckly
Danced work in progress
Spreafico Eckly
27. oktober 2020 Kl. 21:00
Dans
27. oktober 2020
21:00
A story (arbeidsvisning) #Dansenfest
Roskva Yasmin Andersen
A story (arbeidsvisning) #Dansenfest
Roskva Yasmin Andersen
27. oktober 2020 Kl. 20:00
Dans
27. oktober 2020
20:00
Rapture (work in progress/presentation) #DANSENFEST
Ann-Terese Aasen
Rapture (work in progress/presentation) #DANSENFEST
Ann-Terese Aasen
27. oktober 2020 Kl. 19:00
Dans
27. oktober 2020
19:00
DOG/GOD II
Alwynne Pritchard
DOG/GOD II
Alwynne Pritchard
27. oktober 2020 Kl. 18:00
Dans
27. oktober 2020
18:00
Stor i bringa (åpen prøve) #DANSENFEST
Anne Loe, Ingebjørg Loe Bjørnstad & Marit Loe Bjørnstad
Stor i bringa (åpen prøve) #DANSENFEST
Anne Loe, Ingebjørg Loe Bjørnstad & Marit Loe Bjørnstad
27. oktober 2020 Kl. 17:00
Dans
27. oktober 2020
17:00
Danced work in progress
Spreafico Eckly
Danced work in progress
Spreafico Eckly
26. oktober 2020 Kl. 21:00
Dans
26. oktober 2020
21:00
and yes I said yes I will yes
Caroline Eckly/Marcelo Evelin
and yes I said yes I will yes
Caroline Eckly/Marcelo Evelin
26. oktober 2020 Kl. 18:00
Dans
26. oktober 2020
18:00
Workshop med De Naive
Workshop med De Naive
26. oktober 2020 Kl. 11:00
Workshop
26. oktober 2020
11:00
In first person: The Dance
Daniel Mariblanca/71BODIES
In first person: The Dance
Daniel Mariblanca/71BODIES
25. oktober 2020 Kl. 20:00
Dans
25. oktober 2020
20:00
and yes I said yes I will yes
Caroline Eckly/Marcelo Evelin
and yes I said yes I will yes
Caroline Eckly/Marcelo Evelin
25. oktober 2020 Kl. 18:00
Dans
25. oktober 2020
18:00
In first person: The Dance
Daniel Mariblanca/71BODIES
In first person: The Dance
Daniel Mariblanca/71BODIES
25. oktober 2020 Kl. 17:00
Dans
25. oktober 2020
17:00
gaME #DANSENFEST
Dawid Lorenc & Adrian Bartczak
gaME #DANSENFEST
Dawid Lorenc & Adrian Bartczak
25. oktober 2020 Kl. 17:00
Dans
25. oktober 2020
17:00
Island Express
De Naive
Island Express
De Naive
25. oktober 2020 Kl. 16:30
Dans
25. oktober 2020
16:30
Den kreative produsenten - The DEN: Produsentseminarer 2020
Den kreative produsenten - The DEN: Produsentseminarer 2020
25. oktober 2020 Kl. 10:00
Seminar
25. oktober 2020
10:00
Late night happening: Cibelle Cavalli Bastos #aevtardeprogram
Late night happening: Cibelle Cavalli Bastos #aevtardeprogram
24. oktober 2020 Kl. 21:00
Performance
24. oktober 2020
21:00
Growing Stories
Ine Terese Hogstad/David Alræk/Papirvinger
Growing Stories
Ine Terese Hogstad/David Alræk/Papirvinger
24. oktober 2020 Kl. 21:00
Dans
24. oktober 2020
21:00
In first person: The Dance
Daniel Mariblanca/71BODIES
In first person: The Dance
Daniel Mariblanca/71BODIES
24. oktober 2020 Kl. 20:00
Dans
24. oktober 2020
20:00
Growing Stories
Ine Terese Hogstad/David Alræk/Papirvinger
Growing Stories
Ine Terese Hogstad/David Alræk/Papirvinger
24. oktober 2020 Kl. 19:30
Dans
24. oktober 2020
19:30
Growing Stories
Ine Terese Hogstad/David Alræk/Papirvinger
Growing Stories
Ine Terese Hogstad/David Alræk/Papirvinger
24. oktober 2020 Kl. 18:00
Dans
24. oktober 2020
18:00
In first person: The Dance
Daniel Mariblanca/71BODIES
In first person: The Dance
Daniel Mariblanca/71BODIES
24. oktober 2020 Kl. 17:00
Dans
24. oktober 2020
17:00
Laboria Cuboniks: The Xenofeminist Manifesto
Laboria Cuboniks: The Xenofeminist Manifesto
24. oktober 2020 Kl. 15:00
Foredrag
24. oktober 2020
15:00
Når kroppen får tale – et rhizomatisk foredrag
Når kroppen får tale – et rhizomatisk foredrag
24. oktober 2020 Kl. 13:00
Foredrag
24. oktober 2020
13:00
Workshop med Siri Jøntvedt
Workshop med Siri Jøntvedt
24. oktober 2020 Kl. 11:00
Workshop
24. oktober 2020
11:00
Late night happening: Håkon Hoffart
Late night happening: Håkon Hoffart
23. oktober 2020 Kl. 21:00
Multikunstnerisk Begivenhet
23. oktober 2020
21:00
Nororoca
Carte Blanche
Nororoca
Carte Blanche
23. oktober 2020 Kl. 19:30
Dans
23. oktober 2020
19:30
The Field
Rosalind Goldberg
The Field
Rosalind Goldberg
23. oktober 2020 Kl. 18:00
Dans
23. oktober 2020
18:00
A Tail Holder
Yohei Hamada
A Tail Holder
Yohei Hamada
23. oktober 2020 Kl. 17:00
Dans
23. oktober 2020
17:00
Seminar: Tid, transhumanisme og dramaturgi
Seminar: Tid, transhumanisme og dramaturgi
23. oktober 2020 Kl. 11:00
Seminar
23. oktober 2020
11:00
Nororoca
Carte Blanche
Nororoca
Carte Blanche
22. oktober 2020 Kl. 19:30
Dans
22. oktober 2020
19:30
The Field
Rosalind Goldberg
The Field
Rosalind Goldberg
22. oktober 2020 Kl. 18:00
Dans
22. oktober 2020
18:00
A Tail Holder
Yohei Hamada
A Tail Holder
Yohei Hamada
22. oktober 2020 Kl. 17:00
Dans
22. oktober 2020
17:00
Seminar: Tid, transhumanisme og dramaturgi
Seminar: Tid, transhumanisme og dramaturgi
22. oktober 2020 Kl. 11:00
Seminar
22. oktober 2020
11:00
FUTUREBODIES - diskursprogram på Oktoberdans 2020
FUTUREBODIES - diskursprogram på Oktoberdans 2020
22. oktober 2020 Kl. 11:00
Festival
22. oktober 2020
11:00