Høst 2021

Høst 2015
Vår 2016
Høst 2016
Vår 2017
Høst 2017
Vår 2018
Høst 2018
Våren 2019
Høst 2019
Vår 2020
Høst 2020
Vår 2021
Høst 2021
Kjøp online
Skriv ut hjemme eller bruk billetten på mobilen.
Hva gjør vi med Covid-19?
Les om våre tiltak for at du skal føle deg trygg.
Grupper
Ta kontakt for grupperabatt.
Vil du bli vår Teaterkontakt?
Ta kontakt.
Spesialbehov
Ta kontakt dersom du har behov for tilrettelegging.
Arrangement
Kategori
Tidspunkt
Vi er det vi sier, men også det vi tier om
ESC ungdomskompani
Vi er det vi sier, men også det vi tier om
ESC ungdomskompani
04. desember 2021 Kl. 14:00
Dans
04. desember 2021
14:00
Kjøp billetter
Vi er det vi sier, men også det vi tier om
ESC ungdomskompani
Vi er det vi sier, men også det vi tier om
ESC ungdomskompani
04. desember 2021 Kl. 19:00
Dans
04. desember 2021
19:00
Kjøp billetter
NORMAL
Daniel Mariblanca / 71BODIES
NORMAL
Daniel Mariblanca / 71BODIES
17. desember 2021 Kl. 20:00
Dans
17. desember 2021
20:00
Kjøp billetter
NORMAL
Daniel Mariblanca / 71BODIES
NORMAL
Daniel Mariblanca / 71BODIES
18. desember 2021 Kl. 20:00
Dans
18. desember 2021
20:00
Kjøp billetter
In Other Words
Ingrid Berger Myhre
In Other Words
Ingrid Berger Myhre
27. november 2021 Kl. 19:00
Dans
27. november 2021
19:00
In Other Words
Ingrid Berger Myhre
In Other Words
Ingrid Berger Myhre
26. november 2021 Kl. 19:00
Dans
26. november 2021
19:00
Stains & Platter
Vestland Danseteater
Stains & Platter
Vestland Danseteater
20. november 2021 Kl. 19:00
Dans
20. november 2021
19:00
Stains & Platter
Vestland Danseteater
Stains & Platter
Vestland Danseteater
19. november 2021 Kl. 19:00
Dans
19. november 2021
19:00
LIMBO
Roza Moshtaghi
LIMBO
Roza Moshtaghi
13. november 2021 Kl. 19:00
Dans
13. november 2021
19:00
LIMBO
Roza Moshtaghi
LIMBO
Roza Moshtaghi
12. november 2021 Kl. 19:00
Dans
12. november 2021
19:00
Frank & Elena
Hugo Hedberg og Karen Eide Bøen
Frank & Elena
Hugo Hedberg og Karen Eide Bøen
31. oktober 2021 Kl. 14:00
Dans
31. oktober 2021
14:00
NB: AVLYST! SOLIDS
Carte Blanche
NB: AVLYST! SOLIDS
Carte Blanche
31. oktober 2021 Kl. 11:00
Dans
31. oktober 2021
11:00
THE ART OF ASSEMBLY IX: Re-assembling Institutions
THE ART OF ASSEMBLY IX: Re-assembling Institutions
30. oktober 2021 Kl. 20:00
Foredrag
30. oktober 2021
20:00
Karmaklubb* BALL with Cassie Brødskive, Haus of Friele, and SURPRISES; DJ sets by Karolinski and SYNK
Karmaklubb* BALL with Cassie Brødskive, Haus of Friele, and SURPRISES; DJ sets by Karolinski and SYNK
30. oktober 2021 Kl. 19:00
Fest
30. oktober 2021
19:00
Pink Bestiary - Hidebehind + Glimpse + Tiny Lecture
Josefa Pereira
Pink Bestiary - Hidebehind + Glimpse + Tiny Lecture
Josefa Pereira
30. oktober 2021 Kl. 18:00
Dans
30. oktober 2021
18:00
L'Homme Rare
Nadia Beugré
L'Homme Rare
Nadia Beugré
30. oktober 2021 Kl. 18:00
Dans
30. oktober 2021
18:00
Artist sharing session: Bára Sigfúsdóttir
Artist sharing session: Bára Sigfúsdóttir
30. oktober 2021 Kl. 15:00
Møt Kunstneren
30. oktober 2021
15:00
Frank & Elena
Hugo Hedberg og Karen Eide Bøen
Frank & Elena
Hugo Hedberg og Karen Eide Bøen
30. oktober 2021 Kl. 14:00
Dans
30. oktober 2021
14:00
Fictions of the Flesh
Fiksdal/Floen/Slåttøy
Fictions of the Flesh
Fiksdal/Floen/Slåttøy
30. oktober 2021 Kl. 12:00
Dans
30. oktober 2021
12:00
NB: AVLYST! SOLIDS
Carte Blanche
NB: AVLYST! SOLIDS
Carte Blanche
30. oktober 2021 Kl. 11:00
Dans
30. oktober 2021
11:00
Karmaklubb* - Bendik Baksaas (live) + SYNK
Karmaklubb* - Bendik Baksaas (live) + SYNK
29. oktober 2021 Kl. 22:00
Konsert
29. oktober 2021
22:00
Hundred Toasts
Via Negativa
Hundred Toasts
Via Negativa
29. oktober 2021 Kl. 21:00
Teater
29. oktober 2021
21:00
AVLYST: Dancer of the year
Trajal Harrell
AVLYST: Dancer of the year
Trajal Harrell
29. oktober 2021 Kl. 19:00
Dans
29. oktober 2021
19:00
Pink Bestiary - Hidebehind + Glimpse + Tiny Lecture
Josefa Pereira
Pink Bestiary - Hidebehind + Glimpse + Tiny Lecture
Josefa Pereira
29. oktober 2021 Kl. 18:00
Dans
29. oktober 2021
18:00
L'Homme Rare
Nadia Beugré
L'Homme Rare
Nadia Beugré
29. oktober 2021 Kl. 18:00
Dans
29. oktober 2021
18:00
AVLYST: Dancer of the year
Trajal Harrell
AVLYST: Dancer of the year
Trajal Harrell
29. oktober 2021 Kl. 17:00
Dans
29. oktober 2021
17:00
Fictions of the Flesh
Fiksdal/Floen/Slåttøy
Fictions of the Flesh
Fiksdal/Floen/Slåttøy
29. oktober 2021 Kl. 16:00
Dans
29. oktober 2021
16:00
Norwegian Theatre Academy at Palmera - Platform II: Scenography & Performance
Norwegian Theatre Academy at Palmera - Platform II: Scenography & Performance
29. oktober 2021 Kl. 15:00
Work in progress
29. oktober 2021
15:00
Balanseprat + BRAK + Bergen Kjøtt: Debate training and argumentation guide.
Balanseprat + BRAK + Bergen Kjøtt: Debate training and argumentation guide.
29. oktober 2021 Kl. 12:30
Presentasjon
29. oktober 2021
12:30
Future ecosystems of Nordic contemporary dance
Future ecosystems of Nordic contemporary dance
29. oktober 2021 Kl. 12:00
Seminar
29. oktober 2021
12:00
Plug in house party: Karmaklubb* Thought and pleasure session: Ideophone Records
Plug in house party: Karmaklubb* Thought and pleasure session: Ideophone Records
28. oktober 2021 Kl. 22:00
Fest
28. oktober 2021
22:00
Hundred Toasts
Via Negativa
Hundred Toasts
Via Negativa
28. oktober 2021 Kl. 21:00
Teater
28. oktober 2021
21:00
every night in my dreams (early Cameroon)
Findlay//Sandsmark
every night in my dreams (early Cameroon)
Findlay//Sandsmark
28. oktober 2021 Kl. 19:30
Dans
28. oktober 2021
19:30
Familien
ZeBU teater/ Anemarie Ottosen / Bergen Borgerscene (DK/GL/NO) i samarbeid med Den Nationale Scene
Familien
ZeBU teater/ Anemarie Ottosen / Bergen Borgerscene (DK/GL/NO) i samarbeid med Den Nationale Scene
28. oktober 2021 Kl. 19:00
Teater
28. oktober 2021
19:00
Daniel Mariblanca/71BODIES: Presentation - A True Story & NORMAL
Daniel Mariblanca/71BODIES: Presentation - A True Story & NORMAL
28. oktober 2021 Kl. 18:00
Samtale
28. oktober 2021
18:00
Fictions of the Flesh
Fiksdal/Floen/Slåttøy
Fictions of the Flesh
Fiksdal/Floen/Slåttøy
28. oktober 2021 Kl. 16:00
Dans
28. oktober 2021
16:00
The Art of Assembly Revisited: Pre-enactment
The Art of Assembly Revisited: Pre-enactment
28. oktober 2021 Kl. 14:00
Foredrag
28. oktober 2021
14:00
Karmaklubb* Thought and pleasure session: Marte Gunnufsen
Karmaklubb* Thought and pleasure session: Marte Gunnufsen
28. oktober 2021 Kl. 12:00
Samtale
28. oktober 2021
12:00
Morning object meditation with Findlay//Sandsmark
Morning object meditation with Findlay//Sandsmark
28. oktober 2021 Kl. 10:00
Workshop
28. oktober 2021
10:00
Norwegian Theatre Academy at Palmera / Critical Breakfast I, II & II
Norwegian Theatre Academy at Palmera / Critical Breakfast I, II & II
28. oktober 2021 Kl. 10:00
Samtale
28. oktober 2021
10:00
Plug in house parties
Plug in house parties
27. oktober 2021 Kl. 22:00
Fest
27. oktober 2021
22:00
Isadora Duncan
RB Jérôme Bel
Isadora Duncan
RB Jérôme Bel
27. oktober 2021 Kl. 21:00
Dans
27. oktober 2021
21:00
every night in my dreams (early Cameroon)
Findlay//Sandsmark
every night in my dreams (early Cameroon)
Findlay//Sandsmark
27. oktober 2021 Kl. 19:30
Dans
27. oktober 2021
19:30
Familien
ZeBU teater/ Anemarie Ottosen / Bergen Borgerscene (DK/GL/NO) i samarbeid med Den Nationale Scene
Familien
ZeBU teater/ Anemarie Ottosen / Bergen Borgerscene (DK/GL/NO) i samarbeid med Den Nationale Scene
27. oktober 2021 Kl. 19:00
Teater
27. oktober 2021
19:00
Hegemony
Ofelia Jarl Ortega
Hegemony
Ofelia Jarl Ortega
27. oktober 2021 Kl. 18:00
Dans
27. oktober 2021
18:00
Karmaklubb* and invited guests: Queer wine
Karmaklubb* and invited guests: Queer wine
27. oktober 2021 Kl. 17:00
Fest
27. oktober 2021
17:00
Presentation: GRIP – seize the tools of sound engineering
Presentation: GRIP – seize the tools of sound engineering
27. oktober 2021 Kl. 15:00
Presentasjon
27. oktober 2021
15:00
Workshop: Josefa Pereira and Daniel Lühmann
Workshop: Josefa Pereira and Daniel Lühmann
27. oktober 2021 Kl. 11:00
Workshop
27. oktober 2021
11:00
Norwegian Theatre Academy at Palmera / Critical Breakfast I, II & II
Norwegian Theatre Academy at Palmera / Critical Breakfast I, II & II
27. oktober 2021 Kl. 10:00
Samtale
27. oktober 2021
10:00
Isadora Duncan
RB Jérôme Bel
Isadora Duncan
RB Jérôme Bel
26. oktober 2021 Kl. 21:00
Dans
26. oktober 2021
21:00
Hegemony
Ofelia Jarl Ortega
Hegemony
Ofelia Jarl Ortega
26. oktober 2021 Kl. 18:00
Dans
26. oktober 2021
18:00
Presentation & working group: i.c.a.p. (international collaborative arts productions) by Danja Burchard and Lisa Reynolds
Presentation & working group: i.c.a.p. (international collaborative arts productions) by Danja Burchard and Lisa Reynolds
26. oktober 2021 Kl. 15:00
Presentasjon
26. oktober 2021
15:00
Conversation: GRIP, international mobility and feminist futures
Conversation: GRIP, international mobility and feminist futures
26. oktober 2021 Kl. 12:00
Samtale
26. oktober 2021
12:00
Norwegian Theatre Academy at Palmera / Critical Breakfast I, II & II
Norwegian Theatre Academy at Palmera / Critical Breakfast I, II & II
26. oktober 2021 Kl. 10:00
Samtale
26. oktober 2021
10:00
Plug in house parties
Plug in house parties
25. oktober 2021 Kl. 22:00
Fest
25. oktober 2021
22:00
Physics and Phantasma
Iggy Malmborg
Physics and Phantasma
Iggy Malmborg
25. oktober 2021 Kl. 19:30
Teater
25. oktober 2021
19:30
Manila Zoo
Eisa Jocson
Manila Zoo
Eisa Jocson
25. oktober 2021 Kl. 18:00
Dans
25. oktober 2021
18:00
Artist talk: Ofelia Jarl Ortega
Artist talk: Ofelia Jarl Ortega
25. oktober 2021 Kl. 17:00
Samtale
25. oktober 2021
17:00
It's all about Mimi (Work in progress)
Mimi Devine
It's all about Mimi (Work in progress)
Mimi Devine
24. oktober 2021 Kl. 21:00
Dans
24. oktober 2021
21:00
Physics and Phantasma
Iggy Malmborg
Physics and Phantasma
Iggy Malmborg
24. oktober 2021 Kl. 19:30
Teater
24. oktober 2021
19:30
Manila Zoo
Eisa Jocson
Manila Zoo
Eisa Jocson
24. oktober 2021 Kl. 18:00
Dans
24. oktober 2021
18:00
SHE_O.S.
Yeh Ming-Hwa
SHE_O.S.
Yeh Ming-Hwa
24. oktober 2021 Kl. 17:00
Dans
24. oktober 2021
17:00
UTSATT - Presentation: Bodies of Knowledge by Sarah Vanhee
UTSATT - Presentation: Bodies of Knowledge by Sarah Vanhee
24. oktober 2021 Kl. 16:00
Presentasjon
24. oktober 2021
16:00
JUDGE ME
Jingyi Wang
JUDGE ME
Jingyi Wang
24. oktober 2021 Kl. 11:00
Teater
24. oktober 2021
11:00
Aftertalk with Mimi Devine - Shlomi Ruimi Askildsen, Cassandra Moldenhauer, Daniel Elahi, Emma Damskau og Tormod Skår Midtbø
Aftertalk with Mimi Devine - Shlomi Ruimi Askildsen, Cassandra Moldenhauer, Daniel Elahi, Emma Damskau og Tormod Skår Midtbø
23. oktober 2021 Kl. 21:45
Samtale
23. oktober 2021
21:45
It's all about Mimi (Work in progress)
Mimi Devine
It's all about Mimi (Work in progress)
Mimi Devine
23. oktober 2021 Kl. 21:00
Dans
23. oktober 2021
21:00
We Are Before (stories of an intruder)
Sarah Vanhee
We Are Before (stories of an intruder)
Sarah Vanhee
23. oktober 2021 Kl. 18:00
Teater
23. oktober 2021
18:00
Norwegian Theatre Academy at Palmera / Platform I - Scenography
Norwegian Theatre Academy at Palmera / Platform I - Scenography
23. oktober 2021 Kl. 15:00
Installasjon
23. oktober 2021
15:00
SHE_O.S. (Utstilling)
Yeh Ming-Hwa
SHE_O.S. (Utstilling)
Yeh Ming-Hwa
23. oktober 2021 Kl. 14:00
Utstilling
23. oktober 2021
14:00
Film: Metamorphosis og Queen! av Marte Gunnufsen / Karmaklubb*
Film: Metamorphosis og Queen! av Marte Gunnufsen / Karmaklubb*
23. oktober 2021 Kl. 14:00
Film
23. oktober 2021
14:00
Film: StM - the short film - Ofelia Jarl Ortega
Film: StM - the short film - Ofelia Jarl Ortega
23. oktober 2021 Kl. 13:30
Film
23. oktober 2021
13:30
Corpus Hubris (working title)
Veli Lehtovaara
Corpus Hubris (working title)
Veli Lehtovaara
23. oktober 2021 Kl. 13:00
Film
23. oktober 2021
13:00
JUDGE ME
Jingyi Wang
JUDGE ME
Jingyi Wang
23. oktober 2021 Kl. 12:00
Teater
23. oktober 2021
12:00
Film: If it were love by Patric Chiha
Film: If it were love by Patric Chiha
23. oktober 2021 Kl. 11:00
Film
23. oktober 2021
11:00
Plug in house parties
Plug in house parties
22. oktober 2021 Kl. 22:00
Fest
22. oktober 2021
22:00
MISS
Joshua Serafin
MISS
Joshua Serafin
22. oktober 2021 Kl. 21:00
Dans
22. oktober 2021
21:00
We Are Before (stories of an intruder)
Sarah Vanhee
We Are Before (stories of an intruder)
Sarah Vanhee
22. oktober 2021 Kl. 19:30
Teater
22. oktober 2021
19:30
L'Étang
Gisèle Vienne
L'Étang
Gisèle Vienne
22. oktober 2021 Kl. 19:30
Teater
22. oktober 2021
19:30
Presentation: The Interpreters (Work in progress)
Nicola Gunn
Presentation: The Interpreters (Work in progress)
Nicola Gunn
22. oktober 2021 Kl. 18:00
Teater
22. oktober 2021
18:00
SHE_O.S. (Utstilling)
Yeh Ming-Hwa
SHE_O.S. (Utstilling)
Yeh Ming-Hwa
22. oktober 2021 Kl. 17:00
Utstilling
22. oktober 2021
17:00
Taking Root
Hamid Waheed
Taking Root
Hamid Waheed
22. oktober 2021 Kl. 16:00
Teater
22. oktober 2021
16:00
Artist talk: Iggy Malmborg
Artist talk: Iggy Malmborg
22. oktober 2021 Kl. 15:00
Samtale
22. oktober 2021
15:00
Notions of Nordicness
Notions of Nordicness
22. oktober 2021 Kl. 11:00
Seminar
22. oktober 2021
11:00
Workshop: Ofelia Jarl Ortega
Workshop: Ofelia Jarl Ortega
22. oktober 2021 Kl. 11:00
Workshop
22. oktober 2021
11:00
Karmaklubb*
Karmaklubb*
21. oktober 2021 Kl. 22:00
Multikunstnerisk Begivenhet
21. oktober 2021
22:00
Åpningskveld med lansering av Marte Gunnufsens filmer på Kopf Kino
Åpningskveld med lansering av Marte Gunnufsens filmer på Kopf Kino
21. oktober 2021 Kl. 22:00
Multikunstnerisk Begivenhet
21. oktober 2021
22:00
Plug in house parties
Plug in house parties
21. oktober 2021 Kl. 22:00
Fest
21. oktober 2021
22:00
MISS
Joshua Serafin
MISS
Joshua Serafin
21. oktober 2021 Kl. 21:00
Dans
21. oktober 2021
21:00
L'Étang
Gisèle Vienne
L'Étang
Gisèle Vienne
21. oktober 2021 Kl. 19:40
Teater
21. oktober 2021
19:40
Taking Root
Hamid Waheed
Taking Root
Hamid Waheed
21. oktober 2021 Kl. 18:00
Teater
21. oktober 2021
18:00
SHE_O.S. (Utstilling)
Yeh Ming-Hwa
SHE_O.S. (Utstilling)
Yeh Ming-Hwa
21. oktober 2021 Kl. 17:00
Utstilling
21. oktober 2021
17:00
Rainbow Palace
Rainbow Palace
21. oktober 2021 Kl. 16:00
Multikunstnerisk Begivenhet
21. oktober 2021
16:00
HOUSE PARTY - discourse program at Meteor 2021
HOUSE PARTY - discourse program at Meteor 2021
21. oktober 2021 Kl. 11:00
Festival
21. oktober 2021
11:00
Notions of Nordicness
Notions of Nordicness
21. oktober 2021 Kl. 11:00
Seminar
21. oktober 2021
11:00
DISQUIET- sensational aesthetics of a technokin
Lisa Vereertbrugghen
DISQUIET- sensational aesthetics of a technokin
Lisa Vereertbrugghen
02. oktober 2021 Kl. 19:00
Teater
02. oktober 2021
19:00
Workshop: Lisa Vereertbrugghen - Feeling Hardcore
Workshop: Lisa Vereertbrugghen - Feeling Hardcore
02. oktober 2021 Kl. 11:00
Workshop
02. oktober 2021
11:00
DISQUIET- sensational aesthetics of a technokin
Lisa Vereertbrugghen
DISQUIET- sensational aesthetics of a technokin
Lisa Vereertbrugghen
01. oktober 2021 Kl. 19:00
Teater
01. oktober 2021
19:00
The Body Remembers
Happy Gorilla Dance Company
The Body Remembers
Happy Gorilla Dance Company
25. september 2021 Kl. 19:00
Teater
25. september 2021
19:00
The Body Remembers
Happy Gorilla Dance Company
The Body Remembers
Happy Gorilla Dance Company
24. september 2021 Kl. 19:00
Teater
24. september 2021
19:00
#9 part 1: Initiation
A-project
#9 part 1: Initiation
A-project
12. september 2021 Kl. 23:00
Teater
12. september 2021
23:00
gone here (yet) to come
Heine Avdal & Yukiko Shinozaki / fieldworks
gone here (yet) to come
Heine Avdal & Yukiko Shinozaki / fieldworks
11. september 2021 Kl. 20:00
Teater
11. september 2021
20:00
#9 part 1: Initiation
A-project
#9 part 1: Initiation
A-project
10. september 2021 Kl. 23:00
Teater
10. september 2021
23:00
gone here (yet) to come
Heine Avdal & Yukiko Shinozaki / fieldworks
gone here (yet) to come
Heine Avdal & Yukiko Shinozaki / fieldworks
10. september 2021 Kl. 20:00
Teater
10. september 2021
20:00
#9 part 1: Initiation
A-project
#9 part 1: Initiation
A-project
09. september 2021 Kl. 23:00
Teater
09. september 2021
23:00
gone here (yet) to come
Heine Avdal & Yukiko Shinozaki / fieldworks
gone here (yet) to come
Heine Avdal & Yukiko Shinozaki / fieldworks
09. september 2021 Kl. 20:00
Teater
09. september 2021
20:00
Collection of Spectators
Raquel André
Collection of Spectators
Raquel André
28. august 2021 Kl. 19:00
Teater
28. august 2021
19:00
Collection of Spectators
Raquel André
Collection of Spectators
Raquel André
27. august 2021 Kl. 19:00
Teater
27. august 2021
19:00