Høst 2016

Høst 2015
Vår 2016
Høst 2016
Vår 2017
Høst 2017
Kjøp online på
Skriv ut hjemme eller bruk billetten på mobilen.
Kjøp på spillested
Billettsalg 1 time før forestilling.
Grupper
Ta kontakt for grupperabatt.
Vil du bli vår Teaterkontakt?
Ta kontakt.
Spesialbehov
Ta kontakt dersom du har behov for tilrettelegging.
Arrangement
Kategori
Tidspunkt
Prøverommet på Landmark
Prøverommet på Landmark
05. desember 2016 Kl. 20:00
Multikunstnerisk Begivenhet
05. desember 2016
20:00
When I am talking to you I am not talking to you
Jingyi Wang
When I am talking to you I am not talking to you
Jingyi Wang
04. desember 2016 Kl. 15:00
Utstilling / Performance
04. desember 2016
15:00
When I am talking to you I am not talking to you
Jingyi Wang
When I am talking to you I am not talking to you
Jingyi Wang
04. desember 2016 Kl. 13:00
Utstilling / Performance
04. desember 2016
13:00
When I am talking to you I am not talking to you
Jingyi Wang
When I am talking to you I am not talking to you
Jingyi Wang
01. desember 2016 Kl. 13:00
Utstilling / Performance
01. desember 2016
13:00
When I am talking to you I am not talking to you
Jingyi Wang
When I am talking to you I am not talking to you
Jingyi Wang
27. november 2016 Kl. 15:00
Utstilling / Performance
27. november 2016
15:00
When I am talking to you I am not talking to you
Jingyi Wang
When I am talking to you I am not talking to you
Jingyi Wang
27. november 2016 Kl. 13:00
Utstilling / Performance
27. november 2016
13:00
Zvizdal
Berlin
Zvizdal
Berlin
26. november 2016 Kl. 19:00
Teater
26. november 2016
19:00
Zvizdal
Berlin
Zvizdal
Berlin
25. november 2016 Kl. 19:00
Teater
25. november 2016
19:00
Zvizdal
Berlin
Zvizdal
Berlin
24. november 2016 Kl. 19:00
Teater
24. november 2016
19:00
Norge og nettet av kjernefysisk nedrustning
Norge og nettet av kjernefysisk nedrustning
24. november 2016 Kl. 18:00
Rein Bonus
24. november 2016
18:00
When I am talking to you I am not talking to you
Jingyi Wang
When I am talking to you I am not talking to you
Jingyi Wang
24. november 2016 Kl. 13:00
Utstilling / Performance
24. november 2016
13:00
Prøverommet på Nobel Bopel
Prøverommet på Nobel Bopel
21. november 2016 Kl. 20:00
Multikunstnerisk Begivenhet
21. november 2016
20:00
When I am talking to you I am not talking to you
Jingyi Wang
When I am talking to you I am not talking to you
Jingyi Wang
20. november 2016 Kl. 15:00
Utstilling / Performance
20. november 2016
15:00
When I am talking to you I am not talking to you
Jingyi Wang
When I am talking to you I am not talking to you
Jingyi Wang
20. november 2016 Kl. 13:00
Utstilling / Performance
20. november 2016
13:00
The Moon
MaisonDahlBonnema
The Moon
MaisonDahlBonnema
19. november 2016 Kl. 19:00
Musikkteater
19. november 2016
19:00
The Moon
MaisonDahlBonnema
The Moon
MaisonDahlBonnema
18. november 2016 Kl. 19:00
Musikkteater
18. november 2016
19:00
When I am talking to you I am not talking to you
Jingyi Wang
When I am talking to you I am not talking to you
Jingyi Wang
17. november 2016 Kl. 19:00
Utstilling / Performance
17. november 2016
19:00
Privacy
De Warme Winkel & Wunderbaum
Privacy
De Warme Winkel & Wunderbaum
12. november 2016 Kl. 19:00
Teater
12. november 2016
19:00
Rein bonus: Kakao, venner, Wine & Ward
Rein bonus: Kakao, venner, Wine & Ward
11. november 2016 Kl. 20:30
Møt Kunstneren
11. november 2016
20:30
Privacy
De Warme Winkel & Wunderbaum
Privacy
De Warme Winkel & Wunderbaum
11. november 2016 Kl. 19:00
Teater
11. november 2016
19:00
Prøverommet på Østre
Prøverommet på Østre
07. november 2016 Kl. 20:00
Multikunstnerisk Begivenhet
07. november 2016
20:00
Different Kinds of Stars
Lost and Found Prod.
Different Kinds of Stars
Lost and Found Prod.
29. oktober 2016 Kl. 23:00
Konsert / Performance
29. oktober 2016
23:00
Host
Eisa Jocson
Host
Eisa Jocson
29. oktober 2016 Kl. 21:30
Dans
29. oktober 2016
21:30
7 Pleasures
Mette Ingvartsen
7 Pleasures
Mette Ingvartsen
29. oktober 2016 Kl. 19:30
Dans
29. oktober 2016
19:30
We don’t speak to be understood
Pieter Ampe / Benjamin Verdonck
We don’t speak to be understood
Pieter Ampe / Benjamin Verdonck
29. oktober 2016 Kl. 18:00
Dans
29. oktober 2016
18:00
Løperjenten (Rekonstruert)
Carte Blanche / DNS
Løperjenten (Rekonstruert)
Carte Blanche / DNS
29. oktober 2016 Kl. 18:00
Dans
29. oktober 2016
18:00
You look like you
Yaniv Cohen
You look like you
Yaniv Cohen
29. oktober 2016 Kl. 16:00
Dans
29. oktober 2016
16:00
Lansering av magasinet Koreografi 2016
Lansering av magasinet Koreografi 2016
29. oktober 2016 Kl. 15:30
Boklansering
29. oktober 2016
15:30
You look like you
Yaniv Cohen
You look like you
Yaniv Cohen
29. oktober 2016 Kl. 14:00
Dans
29. oktober 2016
14:00
O - The Healing Lump
Tormod Carlsen
O - The Healing Lump
Tormod Carlsen
29. oktober 2016 Kl. 12:00
Teater / Installasjon
29. oktober 2016
12:00
WORKSHOP med Dolores Hulan og Johanna Chemnitz
WORKSHOP med Dolores Hulan og Johanna Chemnitz
29. oktober 2016 Kl. 11:00
Workshop
29. oktober 2016
11:00
There is no Here, Here
Gisle Martens Meyer
There is no Here, Here
Gisle Martens Meyer
28. oktober 2016 Kl. 23:00
Dans / Performance
28. oktober 2016
23:00
Host
Eisa Jocson
Host
Eisa Jocson
28. oktober 2016 Kl. 21:30
Dans
28. oktober 2016
21:30
Løperjenten (Rekonstruert)
Carte Blanche / DNS
Løperjenten (Rekonstruert)
Carte Blanche / DNS
28. oktober 2016 Kl. 19:30
Dans
28. oktober 2016
19:30
7 Pleasures
Mette Ingvartsen
7 Pleasures
Mette Ingvartsen
28. oktober 2016 Kl. 19:30
Dans
28. oktober 2016
19:30
We don’t speak to be understood
Pieter Ampe / Benjamin Verdonck
We don’t speak to be understood
Pieter Ampe / Benjamin Verdonck
28. oktober 2016 Kl. 18:00
Dans
28. oktober 2016
18:00
The Table Turns
Karen Eide Bøen & Roar Sletteland
The Table Turns
Karen Eide Bøen & Roar Sletteland
28. oktober 2016 Kl. 18:00
Dans
28. oktober 2016
18:00
O - The Healing Lump
Tormod Carlsen
O - The Healing Lump
Tormod Carlsen
28. oktober 2016 Kl. 15:00
Teater / Installasjon
28. oktober 2016
15:00
Dramaturgiseminar: TEORI + PRAKSIS
Dramaturgiseminar: TEORI + PRAKSIS
28. oktober 2016 Kl. 10:00
Seminar
28. oktober 2016
10:00
State
Ingri Fiksdal & Jonas Corell Petersen
State
Ingri Fiksdal & Jonas Corell Petersen
27. oktober 2016 Kl. 21:00
Dans
27. oktober 2016
21:00
This Duet That We've Already Done (so many times)
Frédérick Gravel
This Duet That We've Already Done (so many times)
Frédérick Gravel
27. oktober 2016 Kl. 19:30
Dans
27. oktober 2016
19:30
Løperjenten (Rekonstruert)
Carte Blanche / DNS
Løperjenten (Rekonstruert)
Carte Blanche / DNS
27. oktober 2016 Kl. 19:30
Dans
27. oktober 2016
19:30
The Table Turns
Karen Eide Bøen & Roar Sletteland
The Table Turns
Karen Eide Bøen & Roar Sletteland
27. oktober 2016 Kl. 18:00
Dans
27. oktober 2016
18:00
O - The Healing Lump
Tormod Carlsen
O - The Healing Lump
Tormod Carlsen
27. oktober 2016 Kl. 14:00
Teater / Installasjon
27. oktober 2016
14:00
State
Ingri Fiksdal & Jonas Corell Petersen
State
Ingri Fiksdal & Jonas Corell Petersen
27. oktober 2016 Kl. 12:00
Dans
27. oktober 2016
12:00
CHANGING UTOPIA: a theory workshop
CHANGING UTOPIA: a theory workshop
27. oktober 2016 Kl. 11:00
Workshop
27. oktober 2016
11:00
State
Ingri Fiksdal & Jonas Corell Petersen
State
Ingri Fiksdal & Jonas Corell Petersen
26. oktober 2016 Kl. 21:00
Dans
26. oktober 2016
21:00
Løperjenten (Rekonstruert)
Carte Blanche / DNS
Løperjenten (Rekonstruert)
Carte Blanche / DNS
26. oktober 2016 Kl. 19:30
Dans
26. oktober 2016
19:30
GALA
Jérôme Bel
GALA
Jérôme Bel
26. oktober 2016 Kl. 19:30
Dans
26. oktober 2016
19:30
This Duet That We've Already Done (so many times)
Frédérick Gravel
This Duet That We've Already Done (so many times)
Frédérick Gravel
26. oktober 2016 Kl. 19:30
Dans
26. oktober 2016
19:30
Q & A with Mårten Spångberg
Q & A with Mårten Spångberg
26. oktober 2016 Kl. 19:30
Møt Kunstneren
26. oktober 2016
19:30
Digital Technology
Mårten Spångberg
Digital Technology
Mårten Spångberg
26. oktober 2016 Kl. 18:00
Dans / Performance
26. oktober 2016
18:00
O - The Healing Lump
Tormod Carlsen
O - The Healing Lump
Tormod Carlsen
26. oktober 2016 Kl. 14:00
Teater / Installasjon
26. oktober 2016
14:00
CHANGING UTOPIA: a theory workshop
CHANGING UTOPIA: a theory workshop
26. oktober 2016 Kl. 11:00
Workshop
26. oktober 2016
11:00
GALA
Jérôme Bel
GALA
Jérôme Bel
25. oktober 2016 Kl. 19:30
Dans
25. oktober 2016
19:30
Løperjenten (Rekonstruert)
Carte Blanche / DNS
Løperjenten (Rekonstruert)
Carte Blanche / DNS
25. oktober 2016 Kl. 19:30
Dans
25. oktober 2016
19:30
Digital Technology
Mårten Spångberg
Digital Technology
Mårten Spångberg
25. oktober 2016 Kl. 18:00
Dans / Performance
25. oktober 2016
18:00
BOOK TALK: Ecotopia
BOOK TALK: Ecotopia
25. oktober 2016 Kl. 16:30
Samtale
25. oktober 2016
16:30
O - The Healing Lump
Tormod Carlsen
O - The Healing Lump
Tormod Carlsen
25. oktober 2016 Kl. 14:00
Teater / Installasjon
25. oktober 2016
14:00
CHANGING UTOPIA: a theory workshop
CHANGING UTOPIA: a theory workshop
25. oktober 2016 Kl. 11:00
Workshop
25. oktober 2016
11:00
Durcheinander
Fyllingsdalen Videregående skole / Deufert & Plischke
Durcheinander
Fyllingsdalen Videregående skole / Deufert & Plischke
24. oktober 2016 Kl. 18:00
Dans / Performance
24. oktober 2016
18:00
Stripp
Dance for me / Olga Sonja Thorarensen
Stripp
Dance for me / Olga Sonja Thorarensen
24. oktober 2016 Kl. 18:00
Dans
24. oktober 2016
18:00
O - The Healing Lump
Tormod Carlsen
O - The Healing Lump
Tormod Carlsen
24. oktober 2016 Kl. 14:00
Teater / Installasjon
24. oktober 2016
14:00
CARRY ON
Heine Avdal & Yukiko Shinozaki
CARRY ON
Heine Avdal & Yukiko Shinozaki
24. oktober 2016 Kl. 12:00
Dans / Performance
24. oktober 2016
12:00
WORKSHOP med Tale Dolven & Gabel Eiben
WORKSHOP med Tale Dolven & Gabel Eiben
24. oktober 2016 Kl. 12:00
Workshop
24. oktober 2016
12:00
Stripp
Dance for me / Olga Sonja Thorarensen
Stripp
Dance for me / Olga Sonja Thorarensen
23. oktober 2016 Kl. 21:00
Dans
23. oktober 2016
21:00
Assembly
Tale Dolven & Gabel Eiben
Assembly
Tale Dolven & Gabel Eiben
23. oktober 2016 Kl. 19:30
Dans
23. oktober 2016
19:30
Flokk (work in progress)
Sulekha Ali Omar
Flokk (work in progress)
Sulekha Ali Omar
23. oktober 2016 Kl. 18:00
Dans
23. oktober 2016
18:00
BOOK TALK: Looking backward 2000-1887
BOOK TALK: Looking backward 2000-1887
23. oktober 2016 Kl. 15:30
Samtale
23. oktober 2016
15:30
CARRY ON
Heine Avdal & Yukiko Shinozaki
CARRY ON
Heine Avdal & Yukiko Shinozaki
23. oktober 2016 Kl. 12:00
Dans / Performance
23. oktober 2016
12:00
Unrelated
Daina Ashbee
Unrelated
Daina Ashbee
22. oktober 2016 Kl. 21:00
Dans
22. oktober 2016
21:00
Assembly
Tale Dolven & Gabel Eiben
Assembly
Tale Dolven & Gabel Eiben
22. oktober 2016 Kl. 19:30
Dans
22. oktober 2016
19:30
Flokk (work in progress)
Sulekha Ali Omar
Flokk (work in progress)
Sulekha Ali Omar
22. oktober 2016 Kl. 18:00
Dans
22. oktober 2016
18:00
Løperjenten (Rekonstruert)
Carte Blanche / DNS
Løperjenten (Rekonstruert)
Carte Blanche / DNS
22. oktober 2016 Kl. 18:00
Dans
22. oktober 2016
18:00
BOOK TALK: Woman on the edge of time
BOOK TALK: Woman on the edge of time
22. oktober 2016 Kl. 15:30
Samtale
22. oktober 2016
15:30
CARRY ON
Heine Avdal & Yukiko Shinozaki
CARRY ON
Heine Avdal & Yukiko Shinozaki
22. oktober 2016 Kl. 12:00
Dans / Performance
22. oktober 2016
12:00
AN EVENING OF BOOK LAUNCHES
AN EVENING OF BOOK LAUNCHES
21. oktober 2016 Kl. 22:00
Boklansering
21. oktober 2016
22:00
Unrelated
Daina Ashbee
Unrelated
Daina Ashbee
21. oktober 2016 Kl. 21:00
Dans
21. oktober 2016
21:00
HYPERFRUIT
Ludvig Daae & Joanna Nordahl
HYPERFRUIT
Ludvig Daae & Joanna Nordahl
21. oktober 2016 Kl. 19:30
Dans
21. oktober 2016
19:30
Løperjenten (Rekonstruert)
Carte Blanche / DNS
Løperjenten (Rekonstruert)
Carte Blanche / DNS
21. oktober 2016 Kl. 19:30
Dans
21. oktober 2016
19:30
CARRY ON
Heine Avdal & Yukiko Shinozaki
CARRY ON
Heine Avdal & Yukiko Shinozaki
21. oktober 2016 Kl. 12:00
Dans / Performance
21. oktober 2016
12:00
HYPERFRUIT
Ludvig Daae & Joanna Nordahl
HYPERFRUIT
Ludvig Daae & Joanna Nordahl
21. oktober 2016 Kl. 12:00
Dans
21. oktober 2016
12:00
EDUTOPIA
EDUTOPIA
21. oktober 2016 Kl. 11:00
Seminar
21. oktober 2016
11:00
Opening night party // Oktoberdans 2016
Opening night party // Oktoberdans 2016
20. oktober 2016 Kl. 22:00
Fest
20. oktober 2016
22:00
The Diamond Sea
esc ungdomskompani / Etienne Guilloteau
The Diamond Sea
esc ungdomskompani / Etienne Guilloteau
20. oktober 2016 Kl. 21:00
Dans
20. oktober 2016
21:00
HYPERFRUIT
Ludvig Daae & Joanna Nordahl
HYPERFRUIT
Ludvig Daae & Joanna Nordahl
20. oktober 2016 Kl. 19:30
Dans
20. oktober 2016
19:30
Løperjenten (Rekonstruert)
Carte Blanche / DNS
Løperjenten (Rekonstruert)
Carte Blanche / DNS
20. oktober 2016 Kl. 19:30
Dans
20. oktober 2016
19:30
The Diamond Sea
esc ungdomskompani / Etienne Guilloteau
The Diamond Sea
esc ungdomskompani / Etienne Guilloteau
20. oktober 2016 Kl. 18:00
Dans
20. oktober 2016
18:00
CARRY ON
Heine Avdal & Yukiko Shinozaki
CARRY ON
Heine Avdal & Yukiko Shinozaki
20. oktober 2016 Kl. 12:00
Dans / Performance
20. oktober 2016
12:00
EDUTOPIA
EDUTOPIA
20. oktober 2016 Kl. 11:00
Seminar
20. oktober 2016
11:00
Prøverommet på Bergen Offentlige Bibliotek
Prøverommet på Bergen Offentlige Bibliotek
03. oktober 2016 Kl. 20:00
Multikunstnerisk Begivenhet
03. oktober 2016
20:00
I cloni
Lisa Lie / PONR
I cloni
Lisa Lie / PONR
01. oktober 2016 Kl. 19:00
Teater
01. oktober 2016
19:00
I cloni
Lisa Lie / PONR
I cloni
Lisa Lie / PONR
30. september 2016 Kl. 12:00
Teater
30. september 2016
12:00
Zig Zig
Laila Soliman
Zig Zig
Laila Soliman
24. september 2016 Kl. 19:00
Teater
24. september 2016
19:00
REIN BONUS: Laila Soliman i samtale med Silje O. Heltne
REIN BONUS: Laila Soliman i samtale med Silje O. Heltne
23. september 2016 Kl. 20:30
Rein Bonus
23. september 2016
20:30
Zig Zig
Laila Soliman
Zig Zig
Laila Soliman
23. september 2016 Kl. 19:00
Teater
23. september 2016
19:00
Prøverommet på Landmark
Prøverommet på Landmark
19. september 2016 Kl. 20:00
Multikunstnerisk Begivenhet
19. september 2016
20:00
Prøverommet på Østre
Prøverommet på Østre
05. september 2016 Kl. 20:00
Multikunstnerisk Begivenhet
05. september 2016
20:00
Things that surround us
Public in Private / Clément Layes
Things that surround us
Public in Private / Clément Layes
03. september 2016 Kl. 20:00
Dans / Bergen Assembly
03. september 2016
20:00
Things that surround us
Public in Private / Clément Layes
Things that surround us
Public in Private / Clément Layes
02. september 2016 Kl. 20:00
Dans / Bergen Assembly
02. september 2016
20:00
Après la répétition / Efter repetitionen
Sesongåpning med tg STAN
Après la répétition / Efter repetitionen
Sesongåpning med tg STAN
27. august 2016 Kl. 19:00
Teater
27. august 2016
19:00
Kunstneren & skuespilleren med tg STAN
Kunstneren & skuespilleren med tg STAN
27. august 2016 Kl. 14:00
Rein Bonus
27. august 2016
14:00
Après la répétition / Efter repetitionen
Sesongåpning med tg STAN
Après la répétition / Efter repetitionen
Sesongåpning med tg STAN
26. august 2016 Kl. 19:00
Teater
26. august 2016
19:00
NB! Avlyst: Scènes de la vie conjugale
tg STAN
NB! Avlyst: Scènes de la vie conjugale
tg STAN
25. august 2016 Kl. 19:00
Teater
25. august 2016
19:00
Après la répétition / Efter repetitionen
Sesongåpning med tg STAN
Après la répétition / Efter repetitionen
Sesongåpning med tg STAN
25. august 2016 Kl. 19:00
Teater
25. august 2016
19:00
NB! Avlyst: Scènes de la vie conjugale
tg STAN
NB! Avlyst: Scènes de la vie conjugale
tg STAN
24. august 2016 Kl. 19:00
Teater
24. august 2016
19:00