Kjøp online
Skriv ut hjemme eller bruk billetten på mobilen.
Hva gjør vi med Covid-19?
Les om våre tiltak for at du skal føle deg trygg.
Grupper
Ta kontakt for grupperabatt.
Vil du bli vår Teaterkontakt?
Ta kontakt.
Spesialbehov
Ta kontakt dersom du har behov for tilrettelegging.
Norges fineste dansefestival
Arrangeres 20.-29. oktober 2016 i Bergen.

Pieter Ampe & Benjamin Verdonck (BE) | Jérôme Bel (FR) | Mette Ingvartsen (DK) | Dance for me / Olga Sonja Thorarensen (UK/IS) | Deufert & Plischke (DE) | Eisa Jockson (PH) | Mårten Spångberg (SE) | Frédéric Gravel (CA) | Daina Ashbee (CA) | esc ungdomskompani /Etienne Guilloteau (NO/FR) | Ingri Fiksdal (NO) | Yaniv Cohen (NO) | Gisle Martens Meyer (NO) | Sulekha Ali Omar (NO) | Tale Dolven & Gabel Eiben (NO/US) | Karen Eide Bøen & Roar Sletteland (NO) | Carte Blanche (NO) | Heine Avdal & Yukiko Shinozaki / Fieldworks (NO/BE) | Ludvig Daae/Joanna Nordahl (NO/SE) | Tormod Carlsen (NO) | Lost and Found prod. (NO)

A discursive and social programme containing, among other events: the theory workshop CHANGING UTOPIA; book launches of the House on Fire publication "TURN, TURTLE! REENACTING THE INSTITUTE" and publications by Advancing Performing Arts Project and the magazine "Koreografi"; EDUTOPIA – a seminar on education; parties and much more will be launched consecutively. Stay tuned for more!

 

Arrangement
Kategori
Tidspunkt
Different Kinds of Stars
Lost and Found Prod.
Different Kinds of Stars
Lost and Found Prod.
29. oktober 2016 Kl. 23:00
Konsert / Performance
29. oktober 2016
23:00
Host
Eisa Jocson
Host
Eisa Jocson
29. oktober 2016 Kl. 21:30
Dans
29. oktober 2016
21:30
7 Pleasures
Mette Ingvartsen
7 Pleasures
Mette Ingvartsen
29. oktober 2016 Kl. 19:30
Dans
29. oktober 2016
19:30
We don’t speak to be understood
Pieter Ampe / Benjamin Verdonck
We don’t speak to be understood
Pieter Ampe / Benjamin Verdonck
29. oktober 2016 Kl. 18:00
Dans
29. oktober 2016
18:00
Løperjenten (Rekonstruert)
Carte Blanche / DNS
Løperjenten (Rekonstruert)
Carte Blanche / DNS
29. oktober 2016 Kl. 18:00
Dans
29. oktober 2016
18:00
You look like you
Yaniv Cohen
You look like you
Yaniv Cohen
29. oktober 2016 Kl. 16:00
Dans
29. oktober 2016
16:00
Lansering av magasinet Koreografi 2016
Lansering av magasinet Koreografi 2016
29. oktober 2016 Kl. 15:30
Boklansering
29. oktober 2016
15:30
You look like you
Yaniv Cohen
You look like you
Yaniv Cohen
29. oktober 2016 Kl. 14:00
Dans
29. oktober 2016
14:00
O - The Healing Lump
Tormod Carlsen
O - The Healing Lump
Tormod Carlsen
29. oktober 2016 Kl. 12:00
Teater / Installasjon
29. oktober 2016
12:00
WORKSHOP med Dolores Hulan og Johanna Chemnitz
WORKSHOP med Dolores Hulan og Johanna Chemnitz
29. oktober 2016 Kl. 11:00
Workshop
29. oktober 2016
11:00
There is no Here, Here
Gisle Martens Meyer
There is no Here, Here
Gisle Martens Meyer
28. oktober 2016 Kl. 23:00
Dans / Performance
28. oktober 2016
23:00
Host
Eisa Jocson
Host
Eisa Jocson
28. oktober 2016 Kl. 21:30
Dans
28. oktober 2016
21:30
Løperjenten (Rekonstruert)
Carte Blanche / DNS
Løperjenten (Rekonstruert)
Carte Blanche / DNS
28. oktober 2016 Kl. 19:30
Dans
28. oktober 2016
19:30
7 Pleasures
Mette Ingvartsen
7 Pleasures
Mette Ingvartsen
28. oktober 2016 Kl. 19:30
Dans
28. oktober 2016
19:30
We don’t speak to be understood
Pieter Ampe / Benjamin Verdonck
We don’t speak to be understood
Pieter Ampe / Benjamin Verdonck
28. oktober 2016 Kl. 18:00
Dans
28. oktober 2016
18:00
The Table Turns
Karen Eide Bøen & Roar Sletteland
The Table Turns
Karen Eide Bøen & Roar Sletteland
28. oktober 2016 Kl. 18:00
Dans
28. oktober 2016
18:00
O - The Healing Lump
Tormod Carlsen
O - The Healing Lump
Tormod Carlsen
28. oktober 2016 Kl. 15:00
Teater / Installasjon
28. oktober 2016
15:00
Dramaturgiseminar: TEORI + PRAKSIS
Dramaturgiseminar: TEORI + PRAKSIS
28. oktober 2016 Kl. 10:00
Seminar
28. oktober 2016
10:00
State
Ingri Fiksdal & Jonas Corell Petersen
State
Ingri Fiksdal & Jonas Corell Petersen
27. oktober 2016 Kl. 21:00
Dans
27. oktober 2016
21:00
This Duet That We've Already Done (so many times)
Frédérick Gravel
This Duet That We've Already Done (so many times)
Frédérick Gravel
27. oktober 2016 Kl. 19:30
Dans
27. oktober 2016
19:30
Løperjenten (Rekonstruert)
Carte Blanche / DNS
Løperjenten (Rekonstruert)
Carte Blanche / DNS
27. oktober 2016 Kl. 19:30
Dans
27. oktober 2016
19:30
The Table Turns
Karen Eide Bøen & Roar Sletteland
The Table Turns
Karen Eide Bøen & Roar Sletteland
27. oktober 2016 Kl. 18:00
Dans
27. oktober 2016
18:00
O - The Healing Lump
Tormod Carlsen
O - The Healing Lump
Tormod Carlsen
27. oktober 2016 Kl. 14:00
Teater / Installasjon
27. oktober 2016
14:00
State
Ingri Fiksdal & Jonas Corell Petersen
State
Ingri Fiksdal & Jonas Corell Petersen
27. oktober 2016 Kl. 12:00
Dans
27. oktober 2016
12:00
CHANGING UTOPIA: a theory workshop
CHANGING UTOPIA: a theory workshop
27. oktober 2016 Kl. 11:00
Workshop
27. oktober 2016
11:00
State
Ingri Fiksdal & Jonas Corell Petersen
State
Ingri Fiksdal & Jonas Corell Petersen
26. oktober 2016 Kl. 21:00
Dans
26. oktober 2016
21:00
Løperjenten (Rekonstruert)
Carte Blanche / DNS
Løperjenten (Rekonstruert)
Carte Blanche / DNS
26. oktober 2016 Kl. 19:30
Dans
26. oktober 2016
19:30
GALA
Jérôme Bel
GALA
Jérôme Bel
26. oktober 2016 Kl. 19:30
Dans
26. oktober 2016
19:30
This Duet That We've Already Done (so many times)
Frédérick Gravel
This Duet That We've Already Done (so many times)
Frédérick Gravel
26. oktober 2016 Kl. 19:30
Dans
26. oktober 2016
19:30
Q & A with Mårten Spångberg
Q & A with Mårten Spångberg
26. oktober 2016 Kl. 19:30
Møt Kunstneren
26. oktober 2016
19:30
Digital Technology
Mårten Spångberg
Digital Technology
Mårten Spångberg
26. oktober 2016 Kl. 18:00
Dans / Performance
26. oktober 2016
18:00
O - The Healing Lump
Tormod Carlsen
O - The Healing Lump
Tormod Carlsen
26. oktober 2016 Kl. 14:00
Teater / Installasjon
26. oktober 2016
14:00
CHANGING UTOPIA: a theory workshop
CHANGING UTOPIA: a theory workshop
26. oktober 2016 Kl. 11:00
Workshop
26. oktober 2016
11:00
GALA
Jérôme Bel
GALA
Jérôme Bel
25. oktober 2016 Kl. 19:30
Dans
25. oktober 2016
19:30
Løperjenten (Rekonstruert)
Carte Blanche / DNS
Løperjenten (Rekonstruert)
Carte Blanche / DNS
25. oktober 2016 Kl. 19:30
Dans
25. oktober 2016
19:30
Digital Technology
Mårten Spångberg
Digital Technology
Mårten Spångberg
25. oktober 2016 Kl. 18:00
Dans / Performance
25. oktober 2016
18:00
BOOK TALK: Ecotopia
BOOK TALK: Ecotopia
25. oktober 2016 Kl. 16:30
Samtale
25. oktober 2016
16:30
O - The Healing Lump
Tormod Carlsen
O - The Healing Lump
Tormod Carlsen
25. oktober 2016 Kl. 14:00
Teater / Installasjon
25. oktober 2016
14:00
CHANGING UTOPIA: a theory workshop
CHANGING UTOPIA: a theory workshop
25. oktober 2016 Kl. 11:00
Workshop
25. oktober 2016
11:00
Durcheinander
Fyllingsdalen Videregående skole / Deufert & Plischke
Durcheinander
Fyllingsdalen Videregående skole / Deufert & Plischke
24. oktober 2016 Kl. 18:00
Dans / Performance
24. oktober 2016
18:00
Stripp
Dance for me / Olga Sonja Thorarensen
Stripp
Dance for me / Olga Sonja Thorarensen
24. oktober 2016 Kl. 18:00
Dans
24. oktober 2016
18:00
O - The Healing Lump
Tormod Carlsen
O - The Healing Lump
Tormod Carlsen
24. oktober 2016 Kl. 14:00
Teater / Installasjon
24. oktober 2016
14:00
CARRY ON
Heine Avdal & Yukiko Shinozaki
CARRY ON
Heine Avdal & Yukiko Shinozaki
24. oktober 2016 Kl. 12:00
Dans / Performance
24. oktober 2016
12:00
WORKSHOP med Tale Dolven & Gabel Eiben
WORKSHOP med Tale Dolven & Gabel Eiben
24. oktober 2016 Kl. 12:00
Workshop
24. oktober 2016
12:00
Stripp
Dance for me / Olga Sonja Thorarensen
Stripp
Dance for me / Olga Sonja Thorarensen
23. oktober 2016 Kl. 21:00
Dans
23. oktober 2016
21:00
Assembly
Tale Dolven & Gabel Eiben
Assembly
Tale Dolven & Gabel Eiben
23. oktober 2016 Kl. 19:30
Dans
23. oktober 2016
19:30
Flokk (work in progress)
Sulekha Ali Omar
Flokk (work in progress)
Sulekha Ali Omar
23. oktober 2016 Kl. 18:00
Dans
23. oktober 2016
18:00
BOOK TALK: Looking backward 2000-1887
BOOK TALK: Looking backward 2000-1887
23. oktober 2016 Kl. 15:30
Samtale
23. oktober 2016
15:30
CARRY ON
Heine Avdal & Yukiko Shinozaki
CARRY ON
Heine Avdal & Yukiko Shinozaki
23. oktober 2016 Kl. 12:00
Dans / Performance
23. oktober 2016
12:00
Unrelated
Daina Ashbee
Unrelated
Daina Ashbee
22. oktober 2016 Kl. 21:00
Dans
22. oktober 2016
21:00
Assembly
Tale Dolven & Gabel Eiben
Assembly
Tale Dolven & Gabel Eiben
22. oktober 2016 Kl. 19:30
Dans
22. oktober 2016
19:30
Flokk (work in progress)
Sulekha Ali Omar
Flokk (work in progress)
Sulekha Ali Omar
22. oktober 2016 Kl. 18:00
Dans
22. oktober 2016
18:00
Løperjenten (Rekonstruert)
Carte Blanche / DNS
Løperjenten (Rekonstruert)
Carte Blanche / DNS
22. oktober 2016 Kl. 18:00
Dans
22. oktober 2016
18:00
BOOK TALK: Woman on the edge of time
BOOK TALK: Woman on the edge of time
22. oktober 2016 Kl. 15:30
Samtale
22. oktober 2016
15:30
CARRY ON
Heine Avdal & Yukiko Shinozaki
CARRY ON
Heine Avdal & Yukiko Shinozaki
22. oktober 2016 Kl. 12:00
Dans / Performance
22. oktober 2016
12:00
AN EVENING OF BOOK LAUNCHES
AN EVENING OF BOOK LAUNCHES
21. oktober 2016 Kl. 22:00
Boklansering
21. oktober 2016
22:00
Unrelated
Daina Ashbee
Unrelated
Daina Ashbee
21. oktober 2016 Kl. 21:00
Dans
21. oktober 2016
21:00
HYPERFRUIT
Ludvig Daae & Joanna Nordahl
HYPERFRUIT
Ludvig Daae & Joanna Nordahl
21. oktober 2016 Kl. 19:30
Dans
21. oktober 2016
19:30
Løperjenten (Rekonstruert)
Carte Blanche / DNS
Løperjenten (Rekonstruert)
Carte Blanche / DNS
21. oktober 2016 Kl. 19:30
Dans
21. oktober 2016
19:30
CARRY ON
Heine Avdal & Yukiko Shinozaki
CARRY ON
Heine Avdal & Yukiko Shinozaki
21. oktober 2016 Kl. 12:00
Dans / Performance
21. oktober 2016
12:00
HYPERFRUIT
Ludvig Daae & Joanna Nordahl
HYPERFRUIT
Ludvig Daae & Joanna Nordahl
21. oktober 2016 Kl. 12:00
Dans
21. oktober 2016
12:00
EDUTOPIA
EDUTOPIA
21. oktober 2016 Kl. 11:00
Seminar
21. oktober 2016
11:00
Opening night party // Oktoberdans 2016
Opening night party // Oktoberdans 2016
20. oktober 2016 Kl. 22:00
Fest
20. oktober 2016
22:00
The Diamond Sea
esc ungdomskompani / Etienne Guilloteau
The Diamond Sea
esc ungdomskompani / Etienne Guilloteau
20. oktober 2016 Kl. 21:00
Dans
20. oktober 2016
21:00
HYPERFRUIT
Ludvig Daae & Joanna Nordahl
HYPERFRUIT
Ludvig Daae & Joanna Nordahl
20. oktober 2016 Kl. 19:30
Dans
20. oktober 2016
19:30
Løperjenten (Rekonstruert)
Carte Blanche / DNS
Løperjenten (Rekonstruert)
Carte Blanche / DNS
20. oktober 2016 Kl. 19:30
Dans
20. oktober 2016
19:30
The Diamond Sea
esc ungdomskompani / Etienne Guilloteau
The Diamond Sea
esc ungdomskompani / Etienne Guilloteau
20. oktober 2016 Kl. 18:00
Dans
20. oktober 2016
18:00
CARRY ON
Heine Avdal & Yukiko Shinozaki
CARRY ON
Heine Avdal & Yukiko Shinozaki
20. oktober 2016 Kl. 12:00
Dans / Performance
20. oktober 2016
12:00
EDUTOPIA
EDUTOPIA
20. oktober 2016 Kl. 11:00
Seminar
20. oktober 2016
11:00