Kjøp online
Skriv ut hjemme eller bruk billetten på mobilen.
Hva gjør vi med Covid-19?
Les om våre tiltak for at du skal føle deg trygg.
Grupper
Ta kontakt for grupperabatt.
Vil du bli vår Teaterkontakt?
Ta kontakt.
Spesialbehov
Ta kontakt dersom du har behov for tilrettelegging.
17-. 26. oktober 2019
METEOR 2019 - Internasjonal teaterfestival i Bergen

A- Project (NO) | Ásrún Magnúsdottir & Alexander Roberts (IS/UK) | Burrows/Fargion/Edvardsen (UK/NO) | Carte Blanche (NO) | Dance for Me (IS) | Daniel Mariblanca/71BODIES (NO) | François Chaignaud/Marie-Pierre Brébant (FR) | Lost & Found (NO) | Juha Valkeapää/Taito Hoffren (FI) | Kubra Khademi (AF) | Lotte van den Berg (NL) | MaisonDahlBonnema (NO) | Mette Edvardsen/Matteo Fargion (NO/UK) | Michikazu Matsune (AT/JP) | Nicola Gunn (AU) | Pieter De Buysser(BE) | Spreafico Eckly & Theatre Replacement (NO/CA) | Wauhaus (FI) | Th'Line (NO) | KONSERT: Phurpa (RU) | FILM: Dries Verhoeven (NL) | FILM: Jérôme Bel (FR) | FILM: Tori Wrånes (NO) | FILM: Vegard Vinge/Ida Müller (NO)

MED FORBEHOLD OM ENDRINGER / CHANGES MAY OCCUR

Arrangement
Kategori
Tidspunkt
Avslutningsfest med Dr Muffa (KMC)
Avslutningsfest med Dr Muffa (KMC)
26. oktober 2019 Kl. 22:00
Fest
26. oktober 2019
22:00
Know Hows
Carte Blanche
Know Hows
Carte Blanche
26. oktober 2019 Kl. 21:00
Dans
26. oktober 2019
21:00
Dying together
Lotte Van den Berg
Dying together
Lotte Van den Berg
26. oktober 2019 Kl. 19:00
Teater
26. oktober 2019
19:00
#7
A-project
#7
A-project
26. oktober 2019 Kl. 18:00
Teater / Performance
26. oktober 2019
18:00
What The Hell
Michikazu Matsune
What The Hell
Michikazu Matsune
26. oktober 2019 Kl. 13:00
Performance
26. oktober 2019
13:00
Samtale og filmklipp
Vegard Vinge & Ida Müller
Samtale og filmklipp
Vegard Vinge & Ida Müller
26. oktober 2019 Kl. 12:00
Film
26. oktober 2019
12:00
Failed Attempts, New Beginnings? Mot et radikalt vokabular for scenekunstfeltet
Failed Attempts, New Beginnings? Mot et radikalt vokabular for scenekunstfeltet
26. oktober 2019 Kl. 11:00
Seminar
26. oktober 2019
11:00
Stereotypemixing - workshop med Th'Line
Stereotypemixing - workshop med Th'Line
26. oktober 2019 Kl. 11:00
Workshop
26. oktober 2019
11:00
DJ BATTLE: Radical Future Groups
DJ BATTLE: Radical Future Groups
25. oktober 2019 Kl. 22:30
Fest
25. oktober 2019
22:30
Steelo & Th’Future
Th'Line
Steelo & Th’Future
Th'Line
25. oktober 2019 Kl. 21:00
Teater
25. oktober 2019
21:00
Know Hows
Carte Blanche
Know Hows
Carte Blanche
25. oktober 2019 Kl. 21:00
Dans
25. oktober 2019
21:00
Dying together
Lotte Van den Berg
Dying together
Lotte Van den Berg
25. oktober 2019 Kl. 19:00
Teater
25. oktober 2019
19:00
#7
A-project
#7
A-project
25. oktober 2019 Kl. 18:00
Teater / Performance
25. oktober 2019
18:00
What The Hell
Michikazu Matsune
What The Hell
Michikazu Matsune
25. oktober 2019 Kl. 13:00
Performance
25. oktober 2019
13:00
Failed Attempts, New Beginnings? Mot et radikalt vokabular for scenekunstfeltet
Failed Attempts, New Beginnings? Mot et radikalt vokabular for scenekunstfeltet
25. oktober 2019 Kl. 11:00
Seminar
25. oktober 2019
11:00
In First Person Research (work in progress)
Daniel Mariblanca / 71bodies
In First Person Research (work in progress)
Daniel Mariblanca / 71bodies
24. oktober 2019 Kl. 21:00
Dans
24. oktober 2019
21:00
In First Person Research (work in progress)
Daniel Mariblanca / 71bodies
In First Person Research (work in progress)
Daniel Mariblanca / 71bodies
24. oktober 2019 Kl. 20:00
Dans
24. oktober 2019
20:00
Working with Children
Nicola Gunn
Working with Children
Nicola Gunn
24. oktober 2019 Kl. 18:00
Teater
24. oktober 2019
18:00
Grønn podcast
Grønn podcast
24. oktober 2019 Kl. 16:30
Samtale
24. oktober 2019
16:30
And So! A conversation with Kubra Khademi
And So! A conversation with Kubra Khademi
24. oktober 2019 Kl. 13:00
Samtale
24. oktober 2019
13:00
Happy Failure Roads (Radical Future Groups: Inter-Météores)
Happy Failure Roads (Radical Future Groups: Inter-Météores)
24. oktober 2019 Kl. 11:00
Workshop
24. oktober 2019
11:00
And So!
Kubra Khademi
And So!
Kubra Khademi
23. oktober 2019 Kl. 21:00
Teater
23. oktober 2019
21:00
The Decoy
Pieter de Buysser
The Decoy
Pieter de Buysser
23. oktober 2019 Kl. 21:00
Teater
23. oktober 2019
21:00
Symphonia Harmoniæ Cælestium Revelationum
François Chaignaud & Marie-Pierre Brébant
Symphonia Harmoniæ Cælestium Revelationum
François Chaignaud & Marie-Pierre Brébant
23. oktober 2019 Kl. 19:00
Teater
23. oktober 2019
19:00
And So!
Kubra Khademi
And So!
Kubra Khademi
23. oktober 2019 Kl. 18:00
Teater
23. oktober 2019
18:00
Working with Children
Nicola Gunn
Working with Children
Nicola Gunn
23. oktober 2019 Kl. 18:00
Teater
23. oktober 2019
18:00
What the hell? En samtale
What the hell? En samtale
23. oktober 2019 Kl. 16:30
Samtale
23. oktober 2019
16:30
So What?
So What?
23. oktober 2019 Kl. 13:00
Performance
23. oktober 2019
13:00
Happy Failure Roads (Radical Future Groups: Inter-Météores)
Happy Failure Roads (Radical Future Groups: Inter-Météores)
23. oktober 2019 Kl. 11:00
Workshop
23. oktober 2019
11:00
The Decoy
Pieter de Buysser
The Decoy
Pieter de Buysser
22. oktober 2019 Kl. 21:00
Teater
22. oktober 2019
21:00
Symphonia Harmoniæ Cælestium Revelationum
François Chaignaud & Marie-Pierre Brébant
Symphonia Harmoniæ Cælestium Revelationum
François Chaignaud & Marie-Pierre Brébant
22. oktober 2019 Kl. 19:00
Teater
22. oktober 2019
19:00
Flashdance
Wauhaus
Flashdance
Wauhaus
22. oktober 2019 Kl. 18:00
Teater
22. oktober 2019
18:00
Videoinstallasjon: Homo Desperatus
Dries Verhoeven
Videoinstallasjon: Homo Desperatus
Dries Verhoeven
22. oktober 2019 Kl. 17:00
Film
22. oktober 2019
17:00
So What?
So What?
22. oktober 2019 Kl. 16:00
Performance
22. oktober 2019
16:00
Videoinstallasjon: Homo Desperatus
Dries Verhoeven
Videoinstallasjon: Homo Desperatus
Dries Verhoeven
22. oktober 2019 Kl. 13:00
Film
22. oktober 2019
13:00
The Brogan Davison Show
Dance for Me
The Brogan Davison Show
Dance for Me
21. oktober 2019 Kl. 21:00
Teater
21. oktober 2019
21:00
Love and the Ocean
Lost and Found productions
Love and the Ocean
Lost and Found productions
21. oktober 2019 Kl. 19:30
Teater
21. oktober 2019
19:30
FILM: Retrospective
Jérôme Bel
FILM: Retrospective
Jérôme Bel
21. oktober 2019 Kl. 17:00
Film
21. oktober 2019
17:00
Videoinstallasjon: Homo Desperatus
Dries Verhoeven
Videoinstallasjon: Homo Desperatus
Dries Verhoeven
21. oktober 2019 Kl. 17:00
Film
21. oktober 2019
17:00
So What?
So What?
21. oktober 2019 Kl. 16:00
Performance
21. oktober 2019
16:00
How to develop an art practice in times of uncertainty
How to develop an art practice in times of uncertainty
21. oktober 2019 Kl. 15:00
Foredrag / Workshop
21. oktober 2019
15:00
Videoinstallasjon: Homo Desperatus
Dries Verhoeven
Videoinstallasjon: Homo Desperatus
Dries Verhoeven
21. oktober 2019 Kl. 13:00
Film
21. oktober 2019
13:00
Konsert
Phurpa
Konsert
Phurpa
20. oktober 2019 Kl. 21:00
Konsert
20. oktober 2019
21:00
The Brogan Davison Show
Dance for Me
The Brogan Davison Show
Dance for Me
20. oktober 2019 Kl. 21:00
Teater
20. oktober 2019
21:00
Love and the Ocean
Lost and Found productions
Love and the Ocean
Lost and Found productions
20. oktober 2019 Kl. 19:30
Teater
20. oktober 2019
19:30
Footnote number 12
Spreafico Eckly & Theatre Replacement
Footnote number 12
Spreafico Eckly & Theatre Replacement
20. oktober 2019 Kl. 18:00
Teater
20. oktober 2019
18:00
Kollektiv skriving med Tale Næss
Kollektiv skriving med Tale Næss
20. oktober 2019 Kl. 16:15
Workshop
20. oktober 2019
16:15
So What?
So What?
20. oktober 2019 Kl. 16:00
Performance
20. oktober 2019
16:00
Kollektiv skriving med Tale Næss
Kollektiv skriving med Tale Næss
20. oktober 2019 Kl. 15:30
Workshop
20. oktober 2019
15:30
Kollektiv skriving med Tale Næss
Kollektiv skriving med Tale Næss
20. oktober 2019 Kl. 15:00
Workshop
20. oktober 2019
15:00
Florian Malzacher: Theatre as Assembly
Florian Malzacher: Theatre as Assembly
20. oktober 2019 Kl. 13:00
Foredrag
20. oktober 2019
13:00
Kollektiv skriving med Tale Næss
Kollektiv skriving med Tale Næss
20. oktober 2019 Kl. 10:30
Workshop
20. oktober 2019
10:30
Music for Lectures / Every word was once an animal
Burrows/Fargion/Edvardsen
Music for Lectures / Every word was once an animal
Burrows/Fargion/Edvardsen
19. oktober 2019 Kl. 21:00
Teater
19. oktober 2019
21:00
Konsert
Phurpa
Konsert
Phurpa
19. oktober 2019 Kl. 21:00
Konsert
19. oktober 2019
21:00
The Life and Work of Nature Theater of Oklahoma
The Life and Work of Nature Theater of Oklahoma
19. oktober 2019 Kl. 19:30
Boklansering
19. oktober 2019
19:30
Footnote number 12
Spreafico Eckly & Theatre Replacement
Footnote number 12
Spreafico Eckly & Theatre Replacement
19. oktober 2019 Kl. 18:00
Teater
19. oktober 2019
18:00
So What?
So What?
19. oktober 2019 Kl. 16:00
Performance
19. oktober 2019
16:00
Varamo Press presenterer
Varamo Press presenterer
19. oktober 2019 Kl. 15:30
Boklansering
19. oktober 2019
15:30
SAMTALE & FILMKLIPP
Tori Wrånes
SAMTALE & FILMKLIPP
Tori Wrånes
19. oktober 2019 Kl. 13:00
Møt Kunstneren
19. oktober 2019
13:00
Workshop om ‘Radical Failure’ med Dance For Me
Workshop om ‘Radical Failure’ med Dance For Me
19. oktober 2019 Kl. 11:00
Workshop
19. oktober 2019
11:00
Kollektiv skriving med Tale Næss
Kollektiv skriving med Tale Næss
19. oktober 2019 Kl. 10:30
Workshop
19. oktober 2019
10:30
Pelko/Fear
Juha Valkeapää/Taito Hoffren
Pelko/Fear
Juha Valkeapää/Taito Hoffren
18. oktober 2019 Kl. 21:00
Teater
18. oktober 2019
21:00
Penelope Sleeps
Mette Edvardsen/Matteo Fargion
Penelope Sleeps
Mette Edvardsen/Matteo Fargion
18. oktober 2019 Kl. 21:00
Teater
18. oktober 2019
21:00
A Teenage Songbook of Love and Sex
Ásrún Magnúsdottir & Alexander Roberts
A Teenage Songbook of Love and Sex
Ásrún Magnúsdottir & Alexander Roberts
18. oktober 2019 Kl. 19:30
Teater
18. oktober 2019
19:30
So What?
So What?
18. oktober 2019 Kl. 18:30
Performance
18. oktober 2019
18:30
Yoga for Theatres
MaisonDahlBonnema
Yoga for Theatres
MaisonDahlBonnema
18. oktober 2019 Kl. 18:00
Opera
18. oktober 2019
18:00
Affective Choreographies/Thinking Alongside
Affective Choreographies/Thinking Alongside
18. oktober 2019 Kl. 16:00
Boklansering
18. oktober 2019
16:00
Kollektiv skriving med Tale Næss
Kollektiv skriving med Tale Næss
18. oktober 2019 Kl. 10:30
Workshop
18. oktober 2019
10:30
Some Say Participatory Art has Failed. Why do we keep on doing it?
Some Say Participatory Art has Failed. Why do we keep on doing it?
18. oktober 2019 Kl. 10:00
Samtale
18. oktober 2019
10:00
Åpningsfest med Doctor Boogie
Åpningsfest med Doctor Boogie
17. oktober 2019 Kl. 22:30
Fest
17. oktober 2019
22:30
Pelko/Fear
Juha Valkeapää/Taito Hoffren
Pelko/Fear
Juha Valkeapää/Taito Hoffren
17. oktober 2019 Kl. 21:00
Teater
17. oktober 2019
21:00
Penelope Sleeps
Mette Edvardsen/Matteo Fargion
Penelope Sleeps
Mette Edvardsen/Matteo Fargion
17. oktober 2019 Kl. 21:00
Teater
17. oktober 2019
21:00
A Teenage Songbook of Love and Sex
Ásrún Magnúsdottir & Alexander Roberts
A Teenage Songbook of Love and Sex
Ásrún Magnúsdottir & Alexander Roberts
17. oktober 2019 Kl. 19:30
Teater
17. oktober 2019
19:30
Yoga for Theatres
MaisonDahlBonnema
Yoga for Theatres
MaisonDahlBonnema
17. oktober 2019 Kl. 18:00
Opera
17. oktober 2019
18:00
So What?
So What?
17. oktober 2019 Kl. 17:30
Performance
17. oktober 2019
17:30
Internasjonal teaterfestival i Bergen
17.–26. oktober
Internasjonal teaterfestival i Bergen
17.–26. oktober
17. oktober 2019 Kl. 12:00
Teater
17. oktober 2019
12:00
Kollektiv skriving med Tale Næss
Kollektiv skriving med Tale Næss
17. oktober 2019 Kl. 10:30
Workshop
17. oktober 2019
10:30
Migrant Car
Migrant Car
15. oktober 2019 Kl. 12:00
Installasjon
15. oktober 2019
12:00
Lansering av Meteor 2019
Lansering av Meteor 2019
07. oktober 2019 Kl. 20:00
Rein Bonus
07. oktober 2019
20:00