Kjøp online
Skriv ut hjemme eller bruk billetten på mobilen.
Hva gjør vi med Covid-19?
Les om våre tiltak for at du skal føle deg trygg.
Grupper
Ta kontakt for grupperabatt.
Vil du bli vår Teaterkontakt?
Ta kontakt.
Spesialbehov
Ta kontakt dersom du har behov for tilrettelegging.
Internasjonal dansefestival i Bergen
20.-29. Oktober 2022

This is going to be fun!

The program is planned with the idea that you can see everything and disappear into the festival with us. As always, it is packed with new and well-known artists, current discourse, colleagues from all over the world, you, our dear audience, and a team that expands during the festival. We work with the best people both on and behind the scenes.

This year, the mind of the festival is Hordaland Kunstsenter. From there, the nerve fibers extend to Studio Bergen, Studio USF, Sardinen, Bergen Kunsthall and Bergen Kjøtt. The heart is the commemoration and celebration of Sven Åge on Saturday 22 October.  This year’s festival stands out. It marks an end and a new beginning.

With Prøverommet, an artistic and professional programme, seminars, artist meetings, workshops, conversations and pure festivities; more than 60 events are planned for these 10 days.

Some of these are treasure chests in themselves, full of more gems. This year's Oktoberdans will shine and sparkle like a diamond when all of this comes together.

(foto: Kristine Jacobsen)

Arrangement
Kategori
Tidspunkt
Avslutningsfest
Avslutningsfest
29. oktober 2022 Kl. 22:00
Fest
29. oktober 2022
22:00
MEDIUM
Núria Guiu/Ingri Fiksdal
MEDIUM
Núria Guiu/Ingri Fiksdal
29. oktober 2022 Kl. 21:00
Dans
29. oktober 2022
21:00
Please Please Please
La Ribot/Monnier/Rodrigues
Please Please Please
La Ribot/Monnier/Rodrigues
29. oktober 2022 Kl. 19:30
Dans
29. oktober 2022
19:30
In-Betweenness
Lisa Colette Bysheim
In-Betweenness
Lisa Colette Bysheim
29. oktober 2022 Kl. 17:00
Dans
29. oktober 2022
17:00
MEDIUM
Núria Guiu/Ingri Fiksdal
MEDIUM
Núria Guiu/Ingri Fiksdal
29. oktober 2022 Kl. 17:00
Dans
29. oktober 2022
17:00
Unimages
Florin Flueras
Unimages
Florin Flueras
28. oktober 2022 Kl. 21:00
Performance
28. oktober 2022
21:00
Please Please Please
La Ribot/Monnier/Rodrigues
Please Please Please
La Ribot/Monnier/Rodrigues
28. oktober 2022 Kl. 19:30
Dans
28. oktober 2022
19:30
In-Betweenness
Lisa Colette Bysheim
In-Betweenness
Lisa Colette Bysheim
28. oktober 2022 Kl. 17:00
Dans
28. oktober 2022
17:00
The Nordic Choreographic Platform: Åpent STUDIO
The Nordic Choreographic Platform: Åpent STUDIO
28. oktober 2022 Kl. 12:00
Presentasjon
28. oktober 2022
12:00
Frokostklubb med i.c.a.p
Frokostklubb med i.c.a.p
28. oktober 2022 Kl. 10:00
Samtale
28. oktober 2022
10:00
Dark Dynamite
Rosalind Goldberg
Dark Dynamite
Rosalind Goldberg
27. oktober 2022 Kl. 21:00
Dans
27. oktober 2022
21:00
Unimages
Florin Flueras
Unimages
Florin Flueras
27. oktober 2022 Kl. 19:30
Performance
27. oktober 2022
19:30
REtransLATE
Mirte Bogaert
REtransLATE
Mirte Bogaert
27. oktober 2022 Kl. 18:00
Dans
27. oktober 2022
18:00
Toward a Transindividual Self: A Study in Social Dramaturgy - Lesning med Bojana Cvejic og gjester
Toward a Transindividual Self: A Study in Social Dramaturgy - Lesning med Bojana Cvejic og gjester
27. oktober 2022 Kl. 16:00
Lesning
27. oktober 2022
16:00
The Nordic Choreographic Platform: Åpent STUDIO
The Nordic Choreographic Platform: Åpent STUDIO
27. oktober 2022 Kl. 12:00
Presentasjon
27. oktober 2022
12:00
Frokostklubb med i.c.a.p
Frokostklubb med i.c.a.p
27. oktober 2022 Kl. 10:00
Samtale
27. oktober 2022
10:00
Kunstnersamtale Rosalind Goldberg
Kunstnersamtale Rosalind Goldberg
26. oktober 2022 Kl. 22:00
Møt Kunstneren
26. oktober 2022
22:00
Dark Dynamite
Rosalind Goldberg
Dark Dynamite
Rosalind Goldberg
26. oktober 2022 Kl. 21:00
Dans
26. oktober 2022
21:00
Realness: Luk Kreung
Phitthaya Phaefuang (Sun)
Realness: Luk Kreung
Phitthaya Phaefuang (Sun)
26. oktober 2022 Kl. 19:30
Dans
26. oktober 2022
19:30
REtransLATE
Mirte Bogaert
REtransLATE
Mirte Bogaert
26. oktober 2022 Kl. 18:00
Dans
26. oktober 2022
18:00
Realness: Luk Kreung
Phitthaya Phaefuang (Sun)
Realness: Luk Kreung
Phitthaya Phaefuang (Sun)
26. oktober 2022 Kl. 17:00
Dans
26. oktober 2022
17:00
The Nordic Choreographic Platform: Åpent STUDIO
The Nordic Choreographic Platform: Åpent STUDIO
25. oktober 2022 Kl. 17:00
Presentasjon
25. oktober 2022
17:00
Meet & Greet: Sen Lunsj for profesjonelle, gjester og kunstnere
Meet & Greet: Sen Lunsj for profesjonelle, gjester og kunstnere
25. oktober 2022 Kl. 14:00
Rein Bonus
25. oktober 2022
14:00
Hyllest til Sven Åge Birkeland | Utstilling
Hyllest til Sven Åge Birkeland | Utstilling
25. oktober 2022 Kl. 12:00
Utstilling
25. oktober 2022
12:00
Workshop med Sun Phitthaya Phaefuang
Workshop med Sun Phitthaya Phaefuang
25. oktober 2022 Kl. 11:00
Workshop
25. oktober 2022
11:00
Batty Bwoy
Harald Beharie
Batty Bwoy
Harald Beharie
24. oktober 2022 Kl. 21:00
Dans
24. oktober 2022
21:00
Ensaio Para Uma Cartografia
Mónica Calle
Ensaio Para Uma Cartografia
Mónica Calle
24. oktober 2022 Kl. 19:30
Dans
24. oktober 2022
19:30
J’ai pleuré avec les chiens (TIME, CREATION, DESTRUCTION)
Daina Ashbee
J’ai pleuré avec les chiens (TIME, CREATION, DESTRUCTION)
Daina Ashbee
24. oktober 2022 Kl. 18:00
Dans
24. oktober 2022
18:00
Hyllest til Sven Åge Birkeland | Utstilling
Hyllest til Sven Åge Birkeland | Utstilling
24. oktober 2022 Kl. 12:00
Utstilling
24. oktober 2022
12:00
Springback Assembly
Springback Assembly
24. oktober 2022 Kl. 12:00
Seminar
24. oktober 2022
12:00
Workshop med Daina Ashbee
Workshop med Daina Ashbee
24. oktober 2022 Kl. 11:00
Workshop
24. oktober 2022
11:00
SEMINAR: Dramaturgi for det frie danse- og scenekunstfeltet
SEMINAR: Dramaturgi for det frie danse- og scenekunstfeltet
24. oktober 2022 Kl. 11:00
Seminar
24. oktober 2022
11:00
Batty Bwoy
Harald Beharie
Batty Bwoy
Harald Beharie
23. oktober 2022 Kl. 21:00
Dans
23. oktober 2022
21:00
Ensaio Para Uma Cartografia
Mónica Calle
Ensaio Para Uma Cartografia
Mónica Calle
23. oktober 2022 Kl. 19:30
Dans
23. oktober 2022
19:30
J’ai pleuré avec les chiens (TIME, CREATION, DESTRUCTION)
Daina Ashbee
J’ai pleuré avec les chiens (TIME, CREATION, DESTRUCTION)
Daina Ashbee
23. oktober 2022 Kl. 18:00
Dans
23. oktober 2022
18:00
Presentasjon av det europeiske nettverket apap - Feminist Futures
Presentasjon av det europeiske nettverket apap - Feminist Futures
23. oktober 2022 Kl. 16:30
Presentasjon
23. oktober 2022
16:30
Springback Assembly
Springback Assembly
23. oktober 2022 Kl. 12:00
Seminar
23. oktober 2022
12:00
Hyllest til Sven Åge Birkeland | Utstilling
Hyllest til Sven Åge Birkeland | Utstilling
23. oktober 2022 Kl. 12:00
Utstilling
23. oktober 2022
12:00
SEMINAR: Dramaturgi for det frie danse- og scenekunstfeltet
SEMINAR: Dramaturgi for det frie danse- og scenekunstfeltet
23. oktober 2022 Kl. 11:00
Seminar
23. oktober 2022
11:00
Hyllest til Sven Åge Birkeland
Hyllest til Sven Åge Birkeland
22. oktober 2022 Kl. 18:00
Fest
22. oktober 2022
18:00
Hyllest til Sven Åge Birkeland
Hyllest til Sven Åge Birkeland
22. oktober 2022 Kl. 14:00
Fest
22. oktober 2022
14:00
Springback Assembly
Springback Assembly
22. oktober 2022 Kl. 12:00
Seminar
22. oktober 2022
12:00
Prøverommet at Oktoberdans / HKS
Carol Stampone & Rita Maria Muñoz Farias
Prøverommet at Oktoberdans / HKS
Carol Stampone & Rita Maria Muñoz Farias
21. oktober 2022 Kl. 20:00
Multikunstnerisk Begivenhet
21. oktober 2022
20:00
MONUMENT 0.10: The Living Monument by Eszter Salamon
Carte Blanche
MONUMENT 0.10: The Living Monument by Eszter Salamon
Carte Blanche
21. oktober 2022 Kl. 19:30
Dans
21. oktober 2022
19:30
Kunstnersamtale Yeh Ming-Hwa & Betty Yi-Chun Chen
Kunstnersamtale Yeh Ming-Hwa & Betty Yi-Chun Chen
21. oktober 2022 Kl. 18:15
Møt Kunstneren
21. oktober 2022
18:15
La Caresse Du Coma ft. YOLO
Anne Lise Le Gac
La Caresse Du Coma ft. YOLO
Anne Lise Le Gac
21. oktober 2022 Kl. 18:00
Dans
21. oktober 2022
18:00
A Room by the Sea
Yeh Ming-Hwa
A Room by the Sea
Yeh Ming-Hwa
21. oktober 2022 Kl. 17:00
Dans
21. oktober 2022
17:00
Performing Criticism Globally/Springback Assembly: Working Slow
Performing Criticism Globally/Springback Assembly: Working Slow
21. oktober 2022 Kl. 14:30
Samtale
21. oktober 2022
14:30
Springback Assembly
Springback Assembly
21. oktober 2022 Kl. 12:00
Seminar
21. oktober 2022
12:00
Workshop Florin Flueras
Workshop Florin Flueras
21. oktober 2022 Kl. 11:00
Workshop
21. oktober 2022
11:00
Frokostklubb med i.c.a.p
Frokostklubb med i.c.a.p
21. oktober 2022 Kl. 10:00
Samtale
21. oktober 2022
10:00
Performing Criticism Globally: Playing Dance Writing
Performing Criticism Globally: Playing Dance Writing
21. oktober 2022 Kl. 10:00
Seminar
21. oktober 2022
10:00
Åpningsfest
Åpningsfest
20. oktober 2022 Kl. 22:00
Fest
20. oktober 2022
22:00
AVLYST: Dancer of the year
Trajal Harrell
AVLYST: Dancer of the year
Trajal Harrell
20. oktober 2022 Kl. 21:00
Dans
20. oktober 2022
21:00
MONUMENT 0.10: The Living Monument by Eszter Salamon
Carte Blanche
MONUMENT 0.10: The Living Monument by Eszter Salamon
Carte Blanche
20. oktober 2022 Kl. 19:30
Dans
20. oktober 2022
19:30
Kunstnersamtale Anne Lise Le Gac
Kunstnersamtale Anne Lise Le Gac
20. oktober 2022 Kl. 19:00
Møt Kunstneren
20. oktober 2022
19:00
La Caresse Du Coma ft. YOLO
Anne Lise Le Gac
La Caresse Du Coma ft. YOLO
Anne Lise Le Gac
20. oktober 2022 Kl. 18:00
Dans
20. oktober 2022
18:00
A Room by the Sea
Yeh Ming-Hwa
A Room by the Sea
Yeh Ming-Hwa
20. oktober 2022 Kl. 17:00
Dans
20. oktober 2022
17:00
AVLYST: Dancer of the year
Trajal Harrell
AVLYST: Dancer of the year
Trajal Harrell
20. oktober 2022 Kl. 13:00
Dans
20. oktober 2022
13:00
Springback Assembly
Springback Assembly
20. oktober 2022 Kl. 12:00
Seminar
20. oktober 2022
12:00
Oktoberdans 2022
Oktoberdans 2022
20. oktober 2022 Kl. 12:00
Festival
20. oktober 2022
12:00
Performing Criticism Globally: Playing Dance Writing
Performing Criticism Globally: Playing Dance Writing
20. oktober 2022 Kl. 10:00
Seminar
20. oktober 2022
10:00